Ani Vídeňáci nepokořili naši tvrz!
16.10.2018

Druhý říjnový víkednd jsme si pozvali k přátelskému utkání rakouský tým Vienna Stade Rugby. Hned po začátku utkání byla zřejmá velká chuť vyhrát u obou mužstev a hra byla ve vysokém tempu, i nasazení, což ocenili hlavně diváci.

Po několika útocích obou mužstev se podařilo našim bojovníkům udělat metry, následně vytáhnul šikovně míč vazač a kapitán v jedné osobě, Tomáš Tuča Černohorský, a tvrdým přímým postupem, s podporou rojníků, položil první pětku, což dodalo klid našim hráčům. Soupeř nic nevzdal a hrál velmi aktivně. Snažil se útočit hlavně přes mladé rychlé hráče, ale naše obrana byla nekompromisní a byly vidět krásné skládky. Především Pavel Bleky Vrána několikrát ukázal všem, jak rozběhlého soupeře vrátit o víc jak 5 metrů zpátky.

Našim útočníkům se dařilo a naše mladá naděje, Adam Hermi Hermann, krásně rozdával balóny do útoku. Po několika akcích útočníků se podařilo udělat přečíslení přes zadáka Ottu Friedla, poté naše křídlo Petr Čermák, několikrát položil až skoro pod háčko.

V druhé půlce bylo více střídání a do zápasu šla i legenda bystrckého ragby, Roman Maňas Máňa, se svým synem. Nastoupili i další nadějní hráči z U19, kteří ukázali výborným nasazením, že umí hrát také hezké tvrdé a dynamické ragby.

I soupeři se podařilo několikrát položit, ale žádný z hráčů Bystrce nedovolil na domácím hřišti porážku. Všichni bojovali až do poslední minuty s tímto houževnatým soupeřem. Utkání skončilo vítězně pro Bystrc 36:24.

Velké poděkování patří hlavně hráčům z U19, kteří hráli hned po jejich velmi těžkém utkání proti Havířovu, ale únava na jejich výkonu nebyla vůbec znát. Dále děkujeme také hráčům dřívějšího “roku výroby”, kteří svými zkušenostmi hru tvořili.