Áčko se poctivě připravuje na jaro
26.11.2018
Podzim je minulostí a také naše A mužstvo mužů se tvrdě připravuje na jaro. Pod pečlivým dohledem kouče Juana Szeremety, Jakuba Vrány a Martina Horáčka nabírají muži sílu a zlepšují své dovednosti. A co o přípravě říká sám zkušený kouč? 

Je třeba říci a mít na paměti, že v rugbyovém týmu existují téměř všechny velikosti postav. Máme hráče o váze 120 kg, ale i 80 kg. Hráče, kteří měří metr osmdesát, nebo i o deset centimetrů vyšší. Naším záměrem je pracovat s každým, na každé pozici pro zlepšení schopností, ale také jako prevenci zranění.

Fyzický kontakt v rugby je jedním ze základních pilířů tohoto sportu, proto musí mít hráči správné návyky, aby mohli dobře fungovat na hřišti. Za tímto účelem je kromě taktického a týmového tréninku třeba rozvíjet také gymnastiku, vše s přihlédnutím ke čtyřem základním komponentům: odolnost, rychlost, funkční schopnosti a síla.

Nyní je čas trénovat tvrdě, tak abychom v posilovně zvýšili naši sílu i odolnost vůči zraněním. Mnoho z cvičení, které děláme, trénují i ti nejlepší rugbysté na světě.