Dívčí rugby 7 v RCB
09.10.2018
Rugby Club Bystrc jako tradiční rugbyový klub v ČR, s 65ti letou tradicí, pracuje s mládeží v systému soutěží dle řádů České Rugbyové Unie, kde v řádech stojí, že děvčata do 15ti let hrají soutěže společně s chlapci.

Tento fakt klub úspěšně ignoroval až do doby, kdy se v jeho řadách začala děvčata a malé holčičky nekontrolovaně množit. Na výše zmíněný samovolný vývoj se klub rozhod reagovat projektem "Dívčí akademie rugby 7" v rámci klubu, pod vedením manažerky ženského rugby v ČSRU, členky RCB a bývalé reprezentantky ČR Hany Schlangerové. Cílem projektu je postavit v sezóně 2019 samostatný dívčí tým RCB, který se bude účastnit soutěží v olympijské variantě rugby o 7mi hráčkách pořádaných ČSRU a zahraničních turnajů (Rakousko, Itálie, Polsko, Německo).

RCB je v současnosti největším mládežnickým klubem na Moravě a disponuje kvalitním trenérským zázemím, což se projevuje i na počtu mládežnických reprezentantů  z řad hráčů RCB. Podobně chce klub pracovat i v oblasti děvčat, kde je cílem aby hráčky RCB tvořily podstatnou část reprezentačních týmů dívek v dané věkové kategorii s dlouhodobou vizí účasti sedmičkové ženské reprezentace ČR na Olympijských hrách.