25.09.2017

RC Havířov - RCB 17:10 (11:5)

Vezeme bod z Havířova

V neděli 24. září jsme odcestovali k utkání 5. kola Poháru Moravy do Havířova. Na sever Moravy jsme se vydali poněkud netradičně a to autobusem, společně jako tým. Na místo jsme dorazili sice v mírném časovém presu, ale nepřipravilo nás to o možnost dostatečně se na utkání přichystat.

Od začátku utkání na bahnitém terénu, Havířovští hráči neustále stěhovali hru kopy, a nutili nás tak střetávat se s nimi ve standartních situacích, ve kterých tradičně bývají silní. V autových vhazováních měl soupeř mírně navrch, nicméně zásadním problémem byla naše špatně odvedená práce. V mlýnech měl soupeř sice váhově navrch, nicméně svoje vlastní mlýny jsme si vždy uhájili. Co se týče otevřené hry, tam byly oba týmy tak jako jinde limitovány stavem hřiště. V praxi to znamenalo problémy se zpracováním míče a množství předhozů. Dále to ovlivnilo i přehlednost hry v rucku, jelikož na klouzavém povrchu se vždy větší počet hráčů ocitl na zemi.

V prvním poločase nás několikrát vlastními chybami soupeř zatlačil na naši polovinu, kde jsme se dopouštěli zcela zbytečných trestných kopů. Tři trestné kopy během první půle soupeř proměnil kopy na branku, a dostal se tak postupně do vedení 9:0. Okolo třicáté minuty jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu, a vytěžili nakonec ze zablokovaného odkopu první pětku, kterou položil na rváčku hrající Petr Sovadina. Nedlouho na to nás však chyba v našem obraném území stála balón. Soupeř, který jej využil, rychle přenesl hru na druhou stranu až do křídla, kde položil u praporku. Poločasový stav tedy 11:5.

Během druhé půle jsme zakládali množství nadějných útoků, které vždy však končili zkaženou přihrávkou. Na začátku druhé půle naši nedisciplinovanost potrestal Havířov opět dalším proměněným kopem na branku a vedl už 14:5. Nicméně již brzy jsme se dostali do šance a pronikli nedaleko soupeřového pětkoviště, kde jsme získali trestný kop.  Rychle rozehraný trestný kop proměnil kapitán Tomáš Černohorský, a snížil tak na přijatelných 14:10. To bylo z útočných snah našeho týmu téměř vše, a zbytek zápasu jsme soupeřovo pětkoviště významně neohrozili. Tři minuty před koncem dostáváme další trestný kop za naši nedisciplinovanost, a tak prohráváme 17:10. Získali jsme tak alespoň defenzivní bod za prohru o méně jak 7 bodů.

Naši hráči v poslední akci zápasu ale velmi dobře zaútočili, a dostali se až na vzdálenost pěti metrů od brankoviště. Nechybělo málo, a mohli jsme pomýšlet na korekci skóre, nebo v ideálním případě na vyrovnání. Nicméně rozhodčí naši snahu ukončil údajným trestným kopem na naše hráče, po kterém následoval konec zápasu.

Utkání jsme odehráli v nových dresech, které sponzorovala firma TOP4YOU zabývající se personalistikou. Děkujeme.