01.10.2017

TJ Sokol Mariánské Hory - RCB 36:33 (19:14)

Nezvládnutá koncovka v Ostravě

V neděli 1. 10. jsme odcestovali do Ostravy k dalšímu utkání poháru Moravy. V posledním střetnutí jsme remizovali na našem hřišti s tímto soupeřem výsledkem 24:24, a tak zájezd do Ostravy sliboval těžké utkání. Do zápasu soupeř vstoupil aktivněji a po naší chybě v obraně takřka ihned bodoval.  Během následujících minut jsme se dostali trestným kopem do soupeřové dvaadvacítky, po hře do prostoru jsme byli úspěšní v proražení obrany a položili pětku. Kopem Jindra srovnal na 7:7. Bohužel po dalším výkopu jsme opět neudrželi balon, soupeř svým mladým útokem znovu pokládá a odskakuje nám. Naštěstí jsme bodově dokázali téměř ihned znovu odpovědět. Do poločasu ale soupeř přidal další pětku bez kopu, a vedl tak 19:14.

V druhé polovině jsme se konečně ujali režie zápasu a důslednou hrou v rucích a hraním do prostoru jsme se dokázali prosazovat. Byl to zejména Bohdan „Ničič“, který ničil soupeřovu obranu a položil pro RCB dvě pětky.  Postupně jsme si do 70 minuty vybudovali náskok 19:33 a už to vypadalo, že utkání dotáhneme do vítězného konce.

Z tlaku soupeře v závěrečné desetiminutovce jsme však inkasovali a obdrželi žlutou kartu za pozdní skládku. Pětkou s kopem soupeř dotáhl na rozdíl sedmi bodů. Při zbývajícím času asi 3 minuty dokonce opět soupeř ohrožoval pomalu naše brankoviště. Po trestném kopu a žluté kartě na naše hráče rozehrával rojem a bohužel následně přečíslil naši obranu na zavřené straně a pokládal u praporku. Těžký kop z úhlu domácí proměnili a srovnali na 33:33. To Ostravu samozřejmě ještě více nabudilo a z výkopu se ihned chopili iniciativy a začali tvořit tlak na naše hráče. Mužstvo RCB s dvěma žlutými kartami a jedním zraněným dohrávalo ve 12 ti hráčích, při zastavování soupeře se pak boužel dopustilo taktické chyby – vysoké skládky. Následný trestný kop z relativně jednoduchého úhlu znamenal vítězství pro Ostravu v poměru 36:33.

Přesto jsme odehráli velmi sympatické a bojovné utkání, kde jsme o vítězství přišli vlastní vinou až těsně před koncem. Všem hráčům patří velký dík a všechny síly teď vrhneme na utkání se Zlínem příští sobotu.