09.10.2017

RC Zlín - RCB 14:30 (14:15)

V neděli 8. října jsme se vydali k poslednímu utkání základní části poháru Čechy/Moravy do Zlína. Soupeř se nesešel zrovna v nejlepší sestavě, když mu chybělo několik opor kvůli zraněním či výletům. Jejich absence byla znát zejména v roji, ale v otevřené hře se zlínští rozhodně nijak neostýchali a dělali našim hráčům značné problémy. Muži RCB se sešli v typické sestavě pro tuto sezónu, pár hráčů sice chybělo, ale nikterak to nenarušilo osu týmu.

Vstup do utkání nebyl povedený, během prvních třech minut naši rojníci absolvovali hned tři mlýny. Nicméně při nich proběhlo podstatné zjištění pro pozdější průběh zápasu, a to že soupeř neklade téměř žádný odpor. Po několika minutách hry trestáme soupeřovo provinění se proti pravidlům trestným kopem. Z následného příjmu se dostáváme do soupeřovy 22m zóny, kde ale s obtížemi bojujeme se soupeřovou obranou. Nakonec se po několika fázích z našeho tlaku prosazuje křídlo Houdek. Zhruba v půlce poločasu přidává Černohorský další pětku po protlačeném mlýnu do brankoviště. Vedeme 15:0, a to je do konce první půle z naší strany vše. Soupeř dvěma individuálními úniky přes jejich rychlý útok pokládá dvě pětky i s konverzí a snižuje na poločasové skóre 15:14.

Následuje poločasová rozmluva trenérů o tom, že si utkání nenecháme vzít, a o nutností zaměření se na naše silné stránky. Začátkem druhého poločasu přidává svou další pětku Tomáš Černohorský a to po dobře zahraném autu a sólové akci přes soupeřův roj. Dále kontrolujeme průběh zápasu a soupeři nedovolujeme významně ohrozit naše brankoviště. Daří se nám standartní situace, aut a zejména mlýn, a tak přidává David Běhůnek další pětku z akce po mlýnu u soupeřova brankoviště. Ke konci zápasu už jen kontrolujeme hru, a bohužel se necháváme hloupě vyloučit. Nejdřív v 65. minutě Michal Bielik, červená karta za úder do hlavy, potom v 75. minutě Radim Stránik žlutá karta za vysokou skládku. Soupeř ale naše brankoviště nepřekonal, a konečný stav tak zůstal 30:14 pro RCB.

Utkání provázelo množství nepřesností, a to jak ze stran hráčů obou týmů, tak ze strany rozhodčího.  Nyní nás velmi pravděpodobně čeká zimní přestávka. Pokud by ale zázračně Zlín zvítězil nad Ostravou, a nedovolil ji získat ani bod, skončili bychom první ve skupině a měli možnost hrát finále první ligy proti profesionálům z RA Olymp Praha. Tudíž stále pokračujeme v tréninkovém procesu!