28.05.2018

RCB - TJ Sokol Mariánské Hory 41:37 (19:18)

Od začátku důležitého utkání se obě mužstva dopouštěla technických chyb ve hře, při nezpracovaní balonů a chytání odkopů. Ostrava si tlakem vynutila chybu Bystrce. Hned ve 4. minutě je tak proti nám nařízen trestný kop, který hosté proměnili a ujali se vedení. Bystrc se nevzdává a tlačí soupeře. Je vidět několik krásných individuálních akcí útočníků domácích. Ve třinácté minutě končí další akce vypadnutím míče a mlýnem pro má hosty, těsně před jejich pětkovištěm. Výborný tlak rojníků a hlavně práce kolem roje Ondřeje Ullmanna však v položení nakonec nevyústí.

V 16. minutě, po vyhraném autu, pokládá Karel Opravil. Kop neúspěšný, nicméně se Bystrc ujímá vedení 5:3. Mlýny a rucky se Bystrci daří, bohužel se nedaří chytat balony ze vzduchu a zbytečně se tím ztrácí metry. V 21. minutě individuálně uniká z rucku Karel Opravil a znova pokládá. Následný kop je úspěšný a vedeme 12:3. V 24. minutě pak Ostrava proměňuje trestný kop za neuvolnění skládaného hráče a snižuje na 12:6.
V 30. minutě, znova po vyhraném autu, Bystrc pokládá Pablem Chemesem, i tentokráte je následující kop úspěšný - vedeme 19:6.

Bohužel v 33. minutě, po odkopu, Ostrava chytá míč ze vzduchu a rychle hraje přes útok. I díky několika nepovedeným skládkám unikají hosté naší obraně a pokládají pod Háčko. Úspěšným kopem hosté snižují vedení Bystrce na 19:13.
V 36. minutě Ostrava utíká přes útok až do našeho pětkovistě, ale excelentní obrana Bystrce, hlavně pak Pavla Chemese nedovoluje Ostravě položit, když se Pablo obětavě vrhne pod hráče a udrží jej s míčem nad sebou. Obě mužstva bojují a každý chce do poločasu strhnout vedení na svoji stranu. V 37. minutě Ostrava rozehraje míč z mlýnu až na křídlo a pokládá na praporek. Kop je neúspěšný a skóre do poločasu zůstává 19:18.

Druhý poločas začíná a obě mužstva hrají tvrdě, nicméně Bystrc má navrch a tlačí soupeře do jejich obrany. Ve 42. minutě, po vyhraném autu, Bystrc dotlačí míč až do pětkoviste, a pokládá Tomášem Černohorským. Kop je neúspěšný, skóre 24:18.

V 46. minutě chytá Ostrava odkop a rychle rozehrává do útoku, kde se daří proběhnout obranou Bystrce a pokládá pod H. S následným úspěšným kopem tak hosté otáčí vedení na svoji stranu - 24:25. V 52. minutě Bystrc výborně tlačí v mlýnu a rozehrává na útok přes vazače, kde se daří položit Janu Konečnému na praporek. Kop je neúspěšný, ale Bystrc otáčí vedení zápasu zase na svoji stranu - 29:25. Obě mužstva bojují, ale obrany nedovolí útokům něco vytvořit. Bohužel v 60. minutě, po vysoké skládce, dostává Bystrc žlutou kartu a rozhodčí píská technické body Ostravě, která tak snižuje na 29:28. V 63. minutě se daří soupeři donutit Bystrc k chybě a je pískán trestný kop,který soupeř úspěšně proměňuje a otáčí vedení na svoji stranu - 29:31.

V 65. minutě se Ostravě daří proniknout přes útok a pokládá, i přes neúspěšný kop tak zvyšuje vedení na 29:36. V 70. minutě udělá soupeř chybu ve svém autu a Karel Opravil nekompromisně trestá položením. Kop je neúspěšný, ale Bystrc snižuje vedení na 34:36. Domácí bojují a tlačí soupeře,kterému docházejí síly. V 76. minutě, znova po vyhraném autu Bystrce, a hře kolem roje, pokládá Karel Opravil. Navíc úspěšným kopem otáčí Bystrc definitvně skóre na svoji stranu. Do konce zápasu už se stav nezmění a tak zasloužerně vítězíme nad těžkým a bojovným soupeřem v poměru 41:36.

Fotky: Lenka Zouharová Klaudová