15.06.2018

RC Zlín - RCB 29:27 (17:20)

Muži ve Zlíně bojovali se ctí, na výhru to jen těsně nestačilo.

V neděli 10. června se A-tým RCB vydal k utkání posledního kola Moravské první ligy. K zápasu jsme přicestovali v sestavě s dvěma juniory, Filipem Holým a Romanem Maňasem mladším, synem klubové legendy Máni staršího.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a během prvních deseti minut pokládáme dvě pětky. První pětku po rychlé sekvenci několika fází roje dává Ullmy. Druhou pětku zařídila naše mlýnovka Gali, přiklepnutím volného míče po chaosu při soupeřově rozehrání z mlýnu na jejich 5m. Oba kopy bohužel byly velmi z úhlu a tak neproměňujeme konverze. Zlín koriguje trestným kopem na 3:10. Dál patří vývoj utkání našemu roji, kdy se pětkou prosazuje jeden z nejzkušenějších hráčů na hřišti, Mara Burian. Úžasnou pětku pak přidává junior Filip Holý, který individuálně prochází přes dobrou polovinu týmu soupeře a dostává nás do vedení 3:20.

Bohužel během první půle nás poskytne zranění dvou hráčů, a to našeho křídelníka Chucka, kterého nahradil „bystrcký Jarda Jágr“ Martin Horáček, kterého bohužel vzápětí postihne zranění achilovky a tak i on je nucen odstoupit. Zbytek půle dohráváme ve čtrnácti hráčích.. Zlín koncem první půle dotahuje skóre dvěma pětkami s prokopy a poločasový výsledek činí 17:20.

Do druhé půle naskakuje hrající trenér Hanz. Bohužel nás pomalu během poločasu opouští síly a drive do hry, dopouštíme se několika chyb, buď v nesložení soupeře, nebo zbytečných trestných kopů a soupeř přebírá iniciativu dvěma pětkami. Ke konci zápasu se po sérii několika pro něj typických „trkaček“ prosazuje náš vazač Černohorský, kop po pětce je úspěšný a snižujeme na 27:29. V závěru utkání již však nedokážeme ohrozit soupeřovo brankoviště, a tak prohráváme poslední utkání jarní sezony smolně o dva body.

Proti rozjetému soupeři, který neprohrál předtím již pět utkání v řadě, a měl k dispozici celou lavičku náhradníků, to však v patnácti hráčích byl velmi solidní výkon, a nebýt některých chybiček a snad i mít trochu víc štěstí, mohlo nakonec utkání dopadnout vítězně pro nás.

Gratulujeme k prvnímu startu za A-tým juniorům Filipovi Holému a Romanu Maňasovi! Již se těšíme, až na podzim obléknou dres mužů i další jejich spoluhráči.

Body: Ullmy, Gali, Filda, Mara, Tuča 5 (P), Máňa 2 (KPP)