22.04.2019

Velikonoční výhra na Šumavě! Nýrsko - RCB 26:60

Velikonoční neděle se pro RCB nesla ve znamení dalekého výletu na Šumavu. Domácí se od začátku zápasu snažili využívat velkého váhoveho rozdílu v roji a začali tvrdou hrou přes fáze okolo rucků. Byli to ale hosté, kteří první uděřili. V 8. minutě se podařilo rozhodit balon do útoku a pěknou hrou přes ruce položil Peťa Čermák. Bohužel kop byl neúspěšný. Vzápětí na to, po rozehraní míče, domácí vyrovnávají, když se po rychlé akci dostávají až před pětkoviště a krátkou přihrávkou na zavřené křídlo pokládají s úspěšným kopem. Poté se hra drží na středu hřiště a nedaří se dělat metry, ani Bystrci přes útok, ani soupeři přes roj. Navíc je vidět, že Bystrci se nechce pořádně skládat, protože hřiště soupeře bylo hrůzostrašné a také se nechává strhávat hrou roje soupeře. V této fázi byli nejvíce vidět hlavně Karel Opravil, Sláva Šimek a Bohdan Ivičič, kteří tvrdou prací v roji nedovolovali soupeři postup.

V 15. minutě se daří rozhodit balon do útoku a premiérově pokládá Kuba Remeš, včetně úspěšného kopu. Bystrc si pomalu začíná uvědomovat, že musí začít hrát systém, který trénuje, a tak se snaží hrát více rukama. V 27. minutě úspěšně proniká domácí obranou útoková spojka Adam Putna a neomylně pokládá body, bohužel bez úspěšné konverze. Domácí se ale rychle oklepali a tvrdou hrou rojem v 34. minutě dotlačili míč až do hostujícího pětkoviště.

Hra se drží zase na středu hřiště, v 38. minutě přichází první střídání, do útoku nastupuje Roman Houdek za Kubu Remeše, což vnese do hry nový impuls. Ještě před poločasem projde obranou soupeře a úspěšně pokládá body Karel Opravil, bohužel bez úspěšného kopu. Rozhodčí tak píská za stavu 12:22 poločas. O přestávce trenéři jasně sděluji hráčům, že musí tvrdě skládat a začít hrát náš systém, což si všichni uvědomují.

Do druhého poločasu nastupuje Tomáš Neugebauer za Peťu Čermáka a Jarek Šimek za Kubu Chocholu. Hned od začátku je vidět, že Bystrc začala hrát hru, kterou trénuje a soupeř na to neumí zareagovat. V 51. minutě Tomáš Neugebauer pokládá včetně úspěšného kopu. Hosté tlačí dál a hned v 56. minutě jsou odměněni další pětkou Karla Opravila včetně úspěšného kopu.

V 63. minutě nastupuje Filip Zvařič za Michala Bielika a dochází ke změně v útoku. Hned na to, v 68. minutě, probíhá Pavel Vrána obranou a pokládá, bez úspěšného kopu. Soupeř ale hraje dál, i když je vidět, že některým jejich hráčům dochází fyzické síly. I přesto domácí nic nevzdávají a snaží se odpovědět na hru RCB těžkou hrou fázemi okolo roje, což vyústí v položení pětky v 70. minutě.

Bystrc hned střídá a za Slávu Šimka nastupuje Petr Vladík. V 73. minutě dovršuje Karel Opravil svůj hattrick poté, co překvapivě nerozehraje do útoku, ale projde jak nůž máslem soupeřovým rojem. Následná konverze je neúspěšná. Hned o dvě minuty později se urve Bohdan Ivičič z chumlu s balónem a donese až pod háčko včetně úspěšného kopu. Soupeř bojuje dál, tlačeným balónem opět koriguje v 78. minutě stav další pětkou. Závěrečné slovo ale mají bystrčtí poté, co v poslední minutě zápasu inkasuje soupeř technickou pětku po vysoké skládce na Pepu Klaudu v pětkovišti.

RC Šumava Nýrsko - RC Bystrc 26:60 (12:22)

Sestava: Bohdan Ivičič, Josef Klauda, Martin Berger, Richard Urban(C), Jakub Chochola, Petr Sovadina, Sláva Šimek, Karel Opravil, Tomáš Galetka, Adam Putna, Jakub Remeš, Petr Čermák, Filip Holý, Michal Bielik, Pavel Vrána

Střídající: Filip Zvařič, Petr Vladík, Roman Houdek, Tomáš Neugebauer, Jarek Šimek, Ondra Ullmann