14.05.2019

Ve šlágru kola vítězí Přelouč nad RCB 50:31

V neděli 12. května nás čekal nejtěžší soupeř a hned po odpískání začátku utkání bylo zřejmé, že Přelouč chce dokázat svoji dominanci v tabulce a vyhrát před domácím publikem. Ale i my jsme nastoupili hned od začátku naplno, takže bylo vidět krásné a tvrdé rugby. Bohužel měl soupeř lépe sehraný útok a dařilo se mu přes něj dělat důležité metry a také několikrát skorovat. I přesto, že jsme neskládali soupeře úplně disciplinovaně, tak roj měl převahu, z čehož plynuly vyhrané míče ze standardních situací a také položení dvou pětek. Poločas tak skončil za stavu 17:10 pro domácí.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s vědomím v čem máme převahu a kde je silnější soupeř. Změnili jsme styl hry a zapojili více rojníky do fázi. Tím jsme si vytvořili prostor a hlavně často postupovali do obranného pásma soupeře. Toho jsme následně efektně využili, takže dvacet minut před koncem byl stav utkání 33:31.

Bohužel následně se Přelouči podařilo vynést balon z obranného pásma a dvakrát po sobě rychle položit přes útok. Utkání završil úspěšný trestný kop domácích, který zastavil konečné skóre na 50:31.

Sestava: Bohdan Ivičič, Josef Klauda, Ondřej Ullman, Petr Sovadina, Richard Urban(c), Karel Opravil, Tomáš Černohorský, Jarek Šimek, Tomáš Galetka, Adam Putna, Petr Čermák, Filip Holý, Martin Jurdák, Michal Bielik, Adam Herrmann, Petr Vladík, Jan Navrátil, Jan Šupa, Roman Houdek, Jakub Remeš, Martin Berger, Filip Zvařič, Lukáš Buršík