RC Havířov - RCB 21:19
09.09.2019V neděli jsme odcestovali k prvnímu zápasu nádstavbové soutěže proti těžkému soupeři RC Havířov, které se hrálo z technických důvodů na hřišti v Ostravě. Ihned po začátku utkání bylo jasné, že to bude pro obě mužstva těžký a vyrovnaný zápas. Soupeř hrál tvrdou hru přes roj a my dynamické rugby hlavně přes útok.
 
Prvních 15 minut zápasu měli obě mužstva několik šancí, ale obranná práce obou mužstev byla precizní a nedovolila k žádné změně skóre. To se změnilo až v 19. minutě, kdy si za útok zaběhl Karel Opravil a přečíslením donesl balon až do petkoviště, kop neúspěšný - 0:5.  Tato situace nás nabudila a převzali jsme iniciativu ve hře, což vedlo k úspěchu v 22. minutě, kdy útoková spojka překopla obranu Havířova a Roman Maňas donesl míč až pro háčko, kop úspěšný - 0:12.
 
Havířov ale zápas nevzdal a dokonce si vytvořil i několik šancí, ale naše obrana výborně pracovala. Na druhou stranu domácí obranu zhustili hlavně v útoku a ani my jsme se tak už také do žádné vyložené šance nedostali. Těsně před poločasem, domácí zabrali v roji a balon dotlačili až do pětkoviště, včetně úspěšného kopu. Polčas tak skončil za stavu 7:12.
 
Do druhého poločasu soupeř šel aktivněji a ve 42. a 50. minutě potrestal zaspání obrany. Vzhledem k úspěšným kopům po pětce se tak stav otočil ve prospěch domácích na 21:12. Ti se poté se snažili držet hru a bránit, ale my jsme bojujovali srdcem a snažili jsme se strhnout vedení zpět na naši stranu. V 58. minutě uttekl Filip Holý pro překop z útokové spojky, míč chytil a dal pětku naděje. Po úspěšném kopu je stav rázem 21:19.
Poté jsme si vytvořili několik šancí a získali i trestné kopy, které jsme se ale neúspěšnš snažili hrát rukama. Soupeř nás bohužel ubránil až do konce zápasu.
 
Sestava:
Martin Elzner, Josef Klauda, Bohdan Ivičič, Richard Urban(C), Vlasta Hodaň, Roman Maňas, Karel Opravil, Tomáš Černohorský, Tomáš Galetka, Adam Putna, Filip Holý, Petr Čermák, Jarek Šimek, Petr Sovadina, Otto Friedl, Petr Vladík, Jan Blažek, Martin Berger, Jan Navrátil, Filip Zvařič