09.09.2019

RC Havířov - RCB 21:19

V neděli jsme odcestovali k prvnímu zápasu nádstavbové soutěže proti těžkému soupeři RC Havířov, které se hrálo z technických důvodů na hřišti v Ostravě. Ihned po začátku utkání bylo jasné, že to bude pro obě mužstva těžký a vyrovnaný zápas. Soupeř hrál tvrdou hru přes roj a my dynamické rugby hlavně přes útok.

Prvních 15 minut zápasu měli obě mužstva několik šancí, ale obranná práce obou mužstev byla precizní a nedovolila k žádné změně skóre. To se změnilo až v 19. minutě, kdy si za útok zaběhl Karel Opravil a přečíslením donesl balon až do petkoviště, kop neúspěšný - 0:5.  Tato situace nás nabudila a převzali jsme iniciativu ve hře, což vedlo k úspěchu v 22. minutě, kdy útoková spojka překopla obranu Havířova a Roman Maňas donesl míč až pro háčko, kop úspěšný - 0:12.

Havířov ale zápas nevzdal a dokonce si vytvořil i několik šancí, ale naše obrana výborně pracovala. Na druhou stranu domácí obranu zhustili hlavně v útoku a ani my jsme se tak už také do žádné vyložené šance nedostali. Těsně před poločasem, domácí zabrali v roji a balon dotlačili až do pětkoviště, včetně úspěšného kopu. Polčas tak skončil za stavu 7:12.

Do druhého poločasu soupeř šel aktivněji a ve 42. a 50. minutě potrestal zaspání obrany. Vzhledem k úspěšným kopům po pětce se tak stav otočil ve prospěch domácích na 21:12. Ti se poté se snažili držet hru a bránit, ale my jsme bojujovali srdcem a snažili jsme se strhnout vedení zpět na naši stranu. V 58. minutě uttekl Filip Holý pro překop z útokové spojky, míč chytil a dal pětku naděje. Po úspěšném kopu je stav rázem 21:19.
Poté jsme si vytvořili několik šancí a získali i trestné kopy, které jsme se ale neúspěšnš snažili hrát rukama. Soupeř nás bohužel ubránil až do konce zápasu.