20.04.2022

Ve šlágru kola jsme zdolali silný Zlín!

Nejurputnější zápas se v tomto kole 1. ligy  čekal na hřišti Bystrce, kde si změřili síly první a druhý tým moravské skupiny.  My jsme do zápasu nevkročili vůbec dobře. Byli jsme jakoby přikrytí pomyslnou dekou z minulého měření sil, které jsme dost projeli. Týmu se nedařilo celý první (i když defacto spíš 80 minut) poločas hrát hru na které chceme stavět. V prvním poločase byla k vidění spousta nepřesností, ale na obranu našich je nutné říct, že i na druhé straně. Chyby jsme kupili hlavně po důrazné a rychlé obraně soupeře, která nám nedovolila hru otevřít do křídelních prostor a náš roj byl tak pod neustálým tlakem, i když jsme drželi míč.

Poločasové skóre se zastavilo na 5:12 pro hostující tým. To jsme věděli že musíme změnit vše co jsme první půlku předváděli.

Do druhé půle jsme prostřídali několik mladých nadějí z naší mládežnické líhně a hned se obrázek hry začínal rýsovat v náš prospěch. Začali jsme více hrát v kontaktu a rychleji rozehrávat balón před couvající obranou, což soupeři začalo dělat velké problémy. Postupem času jsme navyšovali skóre a v 78. min jsme vedli 24:22. Jenže když se začnete strachovat o vítězství, tak vás někdo musí potrestat! Potrestala nás sám bůh Pan (řecký bůh Lovu a paniky), provinili jsme se proti pravidlům někde v pomezí naší desítky. Byl nařízen trestný kop! Soupeř kope na klacky!

POZOR ale, objevila se bohyně TYCHÉ (štěstí), hostující hráč míjí, i když má celou sezónu pevnou nohu a nervy.

TYCHÉ střídá ATHÉNA...vítězíme 24:22!

Vyhráli jsme, oplatili jsme hostům porážku z jejich svatostánku. Náš herní projev se velice zlepšil, ale nejsem spokojen. Věřím že všichni v našem týmu mají na víc a sami jsme se ochudili minimálně o tři pětky. Nedodržovali jsme naši hru a to nás hrozně sráželo. KAŽDOPÁDNĚ GRATULUJI K ZISKU BODŮ! SHOW MUST GO ON!

Nakonec bych chtěl poděkovat i pogratulovat všem našim mládežnickým trenérům za přípravu hráčů do seniorského týmu. Jsou to skvělí bojovníci s individuálními dovednostmi. Děkuji i všem co se nedostali do sestavy, že stojí za týmem!

Příští týden (NE 24.4.2022) náš A tým hraje v Havířově, tak držte palce!