27.04.2022

Důležitá výhra v Havířově!

Po vynikajícím výkonu a výhře minulý týden proti nejsilnějšími týmu moravské skupiny ze Zlína, jsme v sobotu  odcestovali k zápasu do Havířova. Očekávala se tvrdá hra proti houževnatému soupeři a přesně tak utkání od začátku probíhalo. Bohužel jsme po dlouhé cestě nastoupili v poněkud ospalejším tempu a domácí nám nedarovali ani metr hřiště. Byli úspěšnější v rozehrávání standartek a nesmlouvavá hra rojem na nás ze začátku platila. Takto proběhlo prakticky celých prvních dvacet minut utkání, kdy jsme se jen bránili a jen poctivými skládkami jsme docílili toho, že skóre bylo vyrovnané

Pak ovšem Jarek Šimek zaběhl do útoku a díky vzniklému přečíslení úspěšně položil, bez proměněné konverze. Havířov dál tlačil, ale naše trpělivá hra a tvrdá obrana slavila úspěch, podtržený těsně před poločasem rychlou akcí Tomáše Geletky, kterou dokončil Richard Urban, který donesl šišku do pětkoviště i se soupeřem na zádech! Kop po pětce byl úspěšný, do kabin se tak šlo za stavu 0:12.

Do druhého poločasu nastoupil Havířov svižně, ale skóre se hned po čtyřech minutách opět měnilo v náš prospěch po akci velezkušeného Karla Opravila, kterou dokončil položením Tomáš Geletka. Následná konverze byla také úspěšná. Domácí neskládali zbraně a v 54. minutě byli odměněni pětkou po autu. Následně dostal Petr Sovadina žlutou kartu za nebezpečnou hru a museli jsme se deset minut bránit v oslabení. Celou dobu jsme odolávali náporu domácích a nakonec jsme v 63. minutě, po krásné spolupráci mezi Tomášem Vránou a Markem Zeleným přidali další pětku, kterou opět položil kapitán Tomáš Geletka.

Havířov dál bojoval, ale nedařilo se mu dostávat míče z roje až do 70. minuty, kdy po krásné individuální akci domácí zkorigovali skóre. My jsme v závěru prostřídali celou lavičku, která také ukázala sílu a těsně před koncem utkání uzavřel skóre Martin Elzner. Následný proměněný kop po pětce uzavřel skóre na 33:12 v náš prospěch.

RC Havířov vs RC Bystrc 12:33

Sestava: Josef Klauda, Lukáš Svoboda, Martin Elzner, Richard Urban, Jakub Chochola, Patrik Harvišťák, Petr Sovadina, Jarek Šimek, Tomáš Havran, Tomáš Galetka(c), Bohdan Ivičič, Karel Opravil, Petr Vladík, Marek Zelený, Filip Zvařič, Jan Odehnal, Petr Sklenář, Matiáš Krella, Michal Bielik, Radim Kolář, Jakub Remeš