Třetí místo v SERII 7 v Přelouči
09.08.2018
Pro náš tým dlouho očekávaná soutěž SÉRIE 7, v které se během srpna střetnou všechny české přední ragbyové týmy, odstartovala svým prvním turnajem. Soutěž má dva jednodenní turnaje a první z nich se odehrál v neděli 5. srpna v Přelouči. Domácí uspořádali skvělý turnaj s výborně připraveným hřištěm, i zázemím pro samotné hráče. Byl připraven velký stan pro týmy s možností schlazení těla ve studené vodě. Vše fungovalo výborně. Při účasti jedenácti týmů se hrálo K.O. systémem tak, aby každý tým měl minimálně tři a maximálně čtyři utkáni.

Jak je již naším dobrým zvykem, tak jsme k turnaji odcestovali o den dříve, aby jsme se měli možnost připravit co nejlépe. V sobotu večer jsme měli možnost si zatrénovat přímo na hřišti RC Přelouč. Turnaj začal v neděli v 10.00.

Na turnaji jsme nastoupili s dvanáctkou hráčů, z toho čtyři byli junioři, kteří v červenci měli možnost se s námi připravit na letní sedmičkovou sezonu. Tito junioři přinesli do týmu očekávanou zdravou agresivitu a dravost. Některé technické nedostatky na rychlosti příjmu míče a rychlého přenesení přihrávkou na volného hráče dokázali nahradit již zmíněnou zdravou agresivitou a dravostí, která je ctila v každém utkáním. K týmu se také přidal reprezentant Radim Hutník, který je v tréninkové centru Dukly Praha, ale stále je hráčem RC Bystrc.

Tým RCB 7:

Petr Havlíček, Radim Hutník, Václav Kratochvil, Petr Čermák, Tomáš Krejčí, Jakub Strejček, Filip Holý, Adam Herrmann, Marek Zelený, Viktor Hastík, Jimy Jemes, Miroslav Valenta.

Utkání RCB 7:

1/8 finále, RCB - RC TATRA SMÍCHOV "B" 43:0
První utkání a vstup do turnaje jsme měli pod kontrolou od samého začátku, kdy jsme skórovali hned z úvodního míče. Většinu utkání jsme měli míč v držení a mohli jsme tak využít dost příležitostí k skórování.

1/4 finále, RCB - RC SLAVIA PRAHA 35:5
Jak v úvodním utkání, tak i v tomto střetnutí, se nám povedlo položit první pětku. Soupeře jsme přehrávali především lepším pohybem po hřišti a lepší fyzickou kondicí.

1/2 finále, RCB - RC TATRA SMÍCHOV 12:20
V utkání, které rozhodovalo o postup do finále, jsme měli možnost se poměřit s nejlepší týmem s několika reprezentanty v základní sedmičce. I v tomto utkání se nám povedl začátek a hned v úvodu jsme položili pětku. Pak převzal hru soupeř a my jsme nedokázali získat míč po výkopech soupeře a až dokonce prvního poločasu drželi míč hráči Tatry. První poločas jsme prohráli třemi obdrženými pětkami 5:15. Soupeři jsme nedovolili pokládat pětky pod háčko a tak k nastartování zvratu v utkání chyběla jen jedna pětka. Ta se nám povedla položit i s následným prokopem minutu před koncem zápasu. Stav utkání 12:15 nám dal šanci strhnout tento souboj o finále na svou stranu. Bohužel z následného výkopu jsme nedokázali získat míč a naopak soupeř nám dal rozhodující pětku.

o 3. místo, RCB – RC PŘELOUČ 26:14

V posledním utkání o konečné umístění jsme se střetli s domácí Přeloučí. Oproti předešlým utkáním jsme se zde zaměřili v obraně na jejich rozdílového hráče, reprezentanta Jakuba Čížka. Svým výborným výkonem v ostatních utkáních dovedl domácí tým až do semifinále. Kuba nám i v tomto utkání dokázal dát pětku, ale náš tým byl efektivnější. Pouze v tomto utkání nám nevyšel začátek kdy nám soupeř položil pětku jako první. Naši střídající hráči v druhé půlce udrželi dobré tempo hry, na které soupeř už nedokázal reagovat.

Položené pětky hráčů RCB:

Jakub Strejček    4P
Václav Kratochvil 3P
Filip Holý    3P
Adam Herrmann    2P
Petr Čermák 2P
Petr Havlíček    2P
Marek Zelený  1P
Tomáš Krejčí    1P