V Serii 7 bereme celkové třetí místo!
20.08.2018V celostátní soutěži jsme vybojovali celkové 3. místo za vedoucí Tatrou Smíchov a městským rivalem Dragonem Brno. V neděli 12. srpna jsme pořádali druhý závěrečný turnaj SÉRIE 7. Do Bystrce se sjelo celkem 11 týmů včetně maďarského týmu Fehérvár Rugby Club. Tak jako první turnaj před týdnem, i tento turnaj se odehrál nekompromisním KO systémem, kde každé utkání, každá položená pětka, nebo proměněný kop, rozhodoval o postupu dál v turnajovém pavouku. Nepovedlo se nám přejít přes čtvrtfinále a tak jsme se museli spokojit s bojem o 5. místo, které jsme dvěma vítězstvími nakonec i vybojovali. Tímto pátým místem na domácím turnaji a také díky lepšímu rozdílu celkového skóre z obou turnajů jsme urvali celkové 3. místo v SÉRII 7, což je v konkurenci všech předních českých ragbyových týmů pro nás velkým úspěchem a věříme že toto pódiové umístění potvrdíme i na republikovém šampionátu, který bude v Praze ve dnech 25.-26. srpna.

Tým RCB 7:

Pablo Chemes, Radim Hutník, Václav Kratochvil, Tomáš Krejčí, Martin Kuchár, Jakub Strejček, Jimy Jemes, Filip Holý, Adam Herrmann, Petr Čermák, Marek Zelený, Viktor Hastík.

Utkání RCB 7:

1/8 finále: RCB – Fehérvár Rugby Club 24:0

Proti soupeři z Maďarska jsme sice výsledkově neměli problém, ale průběh nebyl jednoduchý. V první půli jsme obdrželi žlutou kartu za vysokou skládku a tak nás toto utkání stálo poměrně hodně fyzických sil.

1/4 finále: RCB – RC Slavia Praha 5:19

Se soupeřem, kterého jsme minulý týden celkem bez problému porazili, jsme nyní bohužel prohráli. V tomto utkání jsme se přesvědčili, jak je sedmičkové ragby rychlé a rozhoduje každý moment utkání. Prohráli jsme důležité souboje o míč při výkopech. Soupeř byl agresivnější v zisku míče a my jsme nedokázali dostat míč dál od jejich obrany tak, aby naši rychlí hráči měli více prostoru.

1/2 finále o 5. místo: RCB – RC Přelouč 26:17

Po prohraném čtvrtfinále nebyla nálada dobrá, ale v sedmičkovém turnaji je potřeba neřešit co bylo a dokázat se během hodiny a půl zkoncentrovat na další důležité utkání, které rozhodovalo jak o umístění v turnaji, tak také o umístění v celé soutěži. To se nám povedlo a vítězství v tomto utkání jsme dostali na naši stranu až v samotném dramatickém závěru.

o 5. místo: RCB – RC Mountfield Říčany 33:14

Poslední utkání v turnaji jsme měli pod kontrolou. I když v závěru utkání střídající hráči udrželi několik útoků soupeře, i za cenu obdržené žluté karty. Důležité páté místo, které nám také zaručovalo celkové třetí místo v sérii 7 bylo naše.

Položené pětký hráčů RCB:

Jakub Strejček    4P
Václav Kratochvil    3P
Martin Kuchár    2P
Radim Hutník    2P
Petr Čermák    2P
Filip Holý    1P

 

 

 

 

 

 Tomáš Krejčí