30.01.2018

Tým i trenér roku 2017 jsou z RCB!

Práce hráčů a trenérů RCB byla oceněna vítězstvím v anketě Sportovec Bystrce. Vítězství v anketě vyhlášené radnicí městské části Bystrc v kategorii týmů, za rok 2017, získal loňský tým RCB U12, který na jaře loňského roku vyhrál Mistrovství republiky své kategorie. Byl to další mistrovský titul pro Rugby Club Bystrc po dlouhých 25i letech.

O dobré práci s mládeží v RCB svědčí i vítězství Petra Röriga v kategorii Trenér roku. Toto ocenění vnímáme jako ocenění práce s mládeží v našem klubu, který se za posledních deset let vypracoval do špičky mládežnického rugby v ČR. Toto ocenění také vnímáme jako ocenění trpělivosti a tolerance partnerek, manželek a dalších rodinných příslušníků všech trenérů RCB, kteří se své práci věnují s velkým nadšením ve volném čase a zadarmo!

Slavnostní vyhlášení ankety proběhlo v rámci XXVI. reprezentačního plesu ZMČ Brno-Bystrc dne 19. 01. 2018, kde si osobně ceny z rukou starosty JUDr. Tomáše Kratochvíla a místostarosty PhDr. Jaroslava Petra přebrali všichni aktéři vítězného mistrovství republiky.

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo pak pozvání celého týmu na zápas Komety, kam vítězný tým U12 doprovodil i pan starosta. Naši mistři svým fanděním pomohli mistrům z Komety k vítězství v ligovém utkání se Zlínem, což ocenil i komentátor v hale, Tomáš Chylík, který je také velkým fanouškem rugby! Všechno tedy dobře dopadlo a všichni si to moc užili!