Vrchol sezony RCB 7 se blíží
29.07.2018Celý srpen bude patřit ragbyovým sedmičkám mužů. Je to vrchol sezony 2018, kdy se bude hrát o dva tituly v ragby 7. Náš tým  RCB 7 se zúčastní všech třech plánovaných turnajů. Budeme mít šanci se porovnat s nejlepšími ragbyovými týmy v ČR. O titul mistra ČR 7 se rozhodne na jednom dvoudenním turnaji, tak jako loni. Před tímto hlavním turnajem se odehrají dva jednodenní celorepublikové turnaje, které jsou nazvány SÉRIE 7. 

Náš tým je složen z celkem 17 hráčů. Do červencové přípravy dostali šanci se zapojit i vybraní junioři. Z těchto juniorů by si mohli odehrát svou premiéru Filip Holý, Adam Herrmann, Petr Čermák a Marek Zelený. Letošní tým je daleko zkušenější než loni a přesně ví co ho čeká za utkání a za souboje. Zkušení hráči Petr Havlíček, Martin Kuchár, Pablo Chemes a Přemysl Kolaja by měli týmu dávat klid v důležitých rozhodnutích. Reprezentanti Václav Kratochvil a Radim Hutník budou poutat pozornost soupeřů. Vyváženost týmu by mohli přidávat spolehlivý hráči Kuba Strejček, Josef Nosál a Josef Chyba. Nováčci v týmu Miroslav Valenta, Viktor Hastík a Jimy James mají odehraný každý pouze po jednom turnaji, ale pro soupeře jsou neznámou tváří  a mohou tak rozhodnout nejedno utkání. Jedinou ztrátou týmu je zraněný Juan Peňa, který si na turnaji Prague 7 přetrhl kolenní křížový vaz. V týmu je Juan takřka nenahraditelný jako velice spolehlivý hráč jak v útoku tak i obraně.

SÉRIE 7

Tato soutěž má dva jednodenní turnaje a týmy svůj výsledek z turnajů započítají do celkové tabulky. Tým s nejvíce body po odehrání obou turnajů si kromě vítězství v soutěži také odveze nejlepší nasazení do Mistrovství ČR 7.  Jeden z turnajů Budeme pořádat na domácím hřišti v Bystrci.

  • 5. srpna, Přelouč
  • 12. srpna, Brno- Bystrc

MISTROVSTVÍ ČR 7

O titul mistra se bude hrát ve dvou hracích dnech. Turnaj bude mít tedy opravdový formát sedmičkového olympijského ragby. Loni jsme skončili na 4. místě a bojovali jsme o medailové příčky. Věřím, že letos budeme mít opět šanci bojovat o první tři místa v ČR.

  • 25-26. srpna, Praha/stadion Markéta

 

 

                                                                                                          Tomáš Krejčí

                                                                                                          vedoucí týmu