01.10.2019

Děvčata stále na vítězné vlně!

V neděli jsme jeli do Olomouce dokonat víkend snů bystrcké mládeže na dívčí pokračování ORFu. Kromě Anety, která byla zkusit štěstí na kuli v Monaku a Opi, hájící čest dívčího rugby v bitvě U14 na Slávii, se holky sešly v plném počtu sedmnácti hráček, což jsme před začátkem sezóny nečekali a tudíž nám zlehka chyběly dresy. Nově se totiž přidaly holky z Rugby akademie, o kterých ještě bude řeč. Díky tomu jsme poprvé postavili dva týmy, U15 a U17.

Naše tygřice se těšily na nové soupeřky, bohužel avizované týmy z Vídně pravděpodobně ztroskotaly na nové železné oponě ve formě ženijního mostu přes Mušov a hvězdy českého dívčího rugby z Prahy už měsíc slaví fenomenální úspěch z mistrovství Evropy tak, že přes výhled na OH 2024 nevidí realitu. Proto se naše U15 utkala s Babicemi a premiérově s týmem Strong girls Velké Popovice, U17 s Babicemi a výběrem severní Moravy.

U15 v sestavě Bára, Beata, Majda, Sára a pět novicek z Akademie zahájila turnaj zápasem s Babicemi. První půle nabídla sérii mlýnů po předhozech z obou stran, naštěstí poločasová domluva přinesla zklidnění do našich řad a vítězství o parník. V dalším průběhu turnaje naskočil obvyklý motor týmu, skvěle doplněn o úžasné a s každým zápasem lepší akademičky. Turnaj holky jednoznačně ovládly, skóre 124:12 mluví za vše.

U17 měly cestu k triumfu o poznání těžší, po dvou vydřených výhrách a remíze je čekal zápas o vše proti Babicím. V epickém finále naše tygřice opět ukázaly, že nejlepší výkony podávají na pokraji sil a slavně zvítězily. Holky svou pestrou hrou, která nepostrádá tvrdost, ani nápady, baví diváky i realizační tým.

Vrcholem podzimní sezóny bude PYRF 19. října a turnaj v Budapešti o týden později.