Na PYRFu jsme se zlepšovali
12.04.2019
V sobotu 6. dubna jsme v brzkých ranních hodinách, ale s vidinou krásného celodenního počasí, vyrazili od našeho vzkvétajícího areálu RCB, do hlavního města. Společně s kategoriemi U8 a U12 jsme cestovali na tradiční mezinárodní Prague Youth Rugby Festival.
 
Naše kategorie se odehrávala na hřišti Tatry Smíchov, takže jsme náš oblíbený poschoďák opouštěli jako poslední. Samozřejmě zůstal pan Řidič, který byl tentokrát opravdu perfektní a na pohodu a dokonce nám přišel i fandit! Borec!
Vzhledem k tomu, že jsme se při rozvážce ostatních našich týmů po Práglu, trošku zdrželi a na Tatru jsme dorazili chvíli po začátku úvodního ceremoniálu turnaje, jsme rychle vyřídili nezbytnou administrativu a ještě rychleji se převlékli do dresů. Záhy jsme zjistili, že do turnaje je přihlášeno celkem třicetdva týmů z pěti zemí a bude se hrát v osmi základních skupinách po čtyřech týmech. Naši skupinu tvořili ještě Budějovice, Praga a němečtí RC Oranien Raptors.
 
Do prvního zápasu proti Budějkám jsme vstoupili vlažně, naše hra nebyla moc přesná a soupeř nás "zaskočil" stylem hry, který chceme po našich hráčích. Výsledkem byla remíza 2:2. V následujícím zápase proti Pragovce nebylo co řešit a prohráli jsme 0:6. V posledním zápase v základní skupině jsme porazili Raptors 4:0 a vzhledem k tomu, že jsme měli s RC Č.Budějovice úplně stejné skóre i vzájemný zápas, rozhodlo pravidlo turnaje pro tuto situaci ve prospěch Budějek, protože měli větší počet mladších hráčů v sestavě. Tím jsme skončili na 3. místě ve skupině a v turnaji jsme pokračovali hrou o 17. - 32. místo, což nebyl až takový problém. 
 
Problém byl nastartovat tým k lepší hře. Trochu jsme poobědvali boloňské těstoviny a po částečném vytrávení jsme se pustili do druhé části turnaje, v němž se hrálo vyřazovacím stylem, takže jsme soupeře dopředu neznali. V této fázi jsme chtěli naši hru trošku oživit a nastartovat některé hráče s potenciálem k lepším výkonům. Postupně se nám to celkem dařilo, hra se opravdu zlepšovala, což může potvrdit i řidič Radek z našeho busu. Zbývající zápasy o umístění jsme všechny vyhráli a tím jsme obsadili, myslím, že pěkné, celkové 17. místo.
 
Turnaj nám opět ukázal, na co se musíme v treninku zaměřit a že hlavně musíme utužit partu (kolektiv).
Jo, a ještě ty neustále se rozvazující tkaničky! :-)))))
 
Výsledky skupiny o 17. - 32. místo:

RCB - Říčany 2    4:0
RCB - RA Olymp    3:2
RCB - S.C. Scandicci    3:2
RCB - TSV Handschuhsheim 3:0
 
 
 
 
 
 
 
Za trenérský tým Kódl, Mik, Mára a Riči.