21.05.2019

Doma bereme bronz a šesté místo

V sobotu 11. května jsme se, po školení trenérů a v pravé poledne, sešli k odehrání dalšího moravského turnaje na našem vzkvétajícím hřišti. Účast soupeřů byla celkem hojná, a tak se pavouk turnaje nutně rozdělil v naší kategorii U10 na dvě skupiny. Stejně hojná byla i účast našich hráčů a hráček, takže jsme poskládali dva téměř výkonostně vyrovnané týmy - Orange a Black.

Tým Orange tvořili - Riči Urban, Šimon Trtík, Kristina Urbanová, Mates Menšík, Renda Michálek, Tobi Sklenář, Jirka Ciboch a Kryštof Malenovský.
Za tým Black nastoupili - Míša Patsch, Matouš Janáček, Betka Dvořáčková, Linda Svobodová, Mára Král, Jara Jasínek, Štěpán Květkovský a Gabe Turba.

Orange byl nasazen do skupiny A, která se hrála dvoukolově a za soupeře měl postupně Dragon, Vyškov a Olomouc. Hrací doba 1x 8 minut. Black hrál v pětičlenné skupině B, jenž se hrála jednokolově a soupeřem mu byly postupně týmy Zlína, RA Brno+Břeclav, Havířova a Ostravy (Mar.Hory). Hrací doba také 1x 8 minut.

Tým Orange měl ve své skupině v podstatě sehranější soupeře a v šesti odehraných zápasech 1x zvítězil, 1x remizoval a 4 x prohrál s celkovým skóre 9:18. V posledním zápase o celkové umístění v turnaji prohrál s Havířovem 1:4 a obsadil celkové pěkné 6. místo v turnaji.

Tým Black ve své skupině třikrát zvitězil a pouze 1x prohrál s celkovým skóre 13:4, čímž si pojistil zápas o celkové 3. místo, v němž zdolal soupeře z Olomouce 5:0 a bral konečný krásný "pomyslný" bronz.

Sečteno a potrženo se dá říci, že se hra oběma našim týmům dařila, ale objevily se v ní i určité nedostatky, na jejichž odstranění budeme během následujících tréninkových jednotek usilovně pracovat a maximálně se vynasnažíme je eliminovat, abychom příště hráli ještě pohlednější rugby.