Na Dragonu opět s dvěma týmy
31.05.2019


V sobotu 25. května se konal na sousedním Dragonu moravský turnaj mládežnických kategorií U8, U10 a U12.
Počasí vyšlo nad očekávání dobře, a tak jsme mohli v 10:00 hodin začít boje na rugbyových kolbištích.
 
V naší kategorii U10 jsme měli nahlášeny dva týmy nazvané, jak jinak, Black a Orange. Tým Black byl organizátorem nasazen do skupiny A, která byla výkonostně trošku silnější, čemuž jsme museli nepatrně přizpůsobit jeho sestavu. Za soupeře měl týmy Vyškova, Havířova a Ostravy. Orange byl tedy nasazen do skupiny B, kde ho čekal domácí Dragon, Olomouc a Akademie Brno.
 
Hrací systém byl v obou skupinách dvoukolový, každý s každým, a hrací doba stanovena na 1 x 7 minut, čímž byl téměř naplněn zátěžový limit pro naše svěřence. Oficiální pořadí se nevyhlašovalo.
 
Tým Black: Krista, Riči, Míša, Matouš, Ráďa, Šimon, Mates, Peří a Štěpán.
Tým Orange: Betka, Linda, Mára, Tobi, Gaboš, Domča, Jara a Jirka.
 
Ve skupině A si tým Black vedl výborně, hrál pěkné a pohledné ragby a prohrál pouze jeden zápas proti rivalovi z Vyškova (0:2) . A protože jsme mu to oplatili ve druhém zápase výhrou pouze 2:1, v celkovém pořadí by zřejmě skončil před námi.
 
Výsledky:
RCB Black - Havířov    5:1 a 6:0
RCB Black - Vyškov    0:2 a 2:1
RCB Black - Ostrava    4:0 a 7:0

 

 

 

Také tým Orange předváděl pěknou hru, ale bohužel porazil dvakrát jen Akademii a v ostatních zápasech odešel poražen. Výkony však byli celkem vyrovnané.
 
Výsledky:
RCB Orange - Dragon    1:4 a 0:4
RCB Orange - RA Brno    6:1 a 3:2
RCB Orange - Olomouc    1:3 a 1:3

 

 

 

O následujícím víkendu nás čekají boje na celostátním turnaji o přeborníka republiky na hřišti Vyškova, takže se můžeme těšit na tuhé boje a hlavně dobré ragby.

Za tým U10 Karel, Riči, Roman, Mára.