V Havířově jsme brali bronz
12.06.2019


V sobotu 8. června brzy ráno (6:45), jsme u našeho areálu nastoupili, společně s týmy U8 a U12, do dlouhého "přízemního" busu v téměř klubových barvách a vydali se na dalekou cestu na sever Moravy do Havířova, na regionální turnaj.
 
Cesta s mladým, ale zkušeným řidičem ubíhala celkem slušně, nebýt malé zastávky na benzince za Olomoucí, kde jsme se někteří museli nastartovat dávkou kofeinu. Do cíle jsme dorazili těsně po deváté hodině a vzhledem k tomu, že turnaj začínal v 10:00, jsme se rychle přesunuli do šaten, aby se hráči "okopli" do našich krásných a slušivých klubových dresů.
 
V kategorii U10 bylo přihlášeno celkem šest týmů, takže jsme měli za soupeře domácí RC Havířov, RC Mar. Hory, RC Vyškov, spojený tým Zlína a Dragonu - ZliDrag a polský tým RC Koliber Sosnowiec, který dorazil s téměř 45i minutovým zpožděním a ještě k tomu jen s pěti hráči. A protože náš klub má širokou základnu (jelo nás celkem 12 hráčů), tak jsme polským kolegům potřebné tři hráče na turnaj zapůjčili, aby měli regulérní tým. Herní doba byla stanovena na 1 x 8 minut a hrálo se simulovanými mlýny. Krátce po 10. hodině jsme tedy mohli začít boje na ragbyovém kolbišti.
 
Hned 1. zápas turnaje nás poslal proti Zlému drakovy - ZliDragu - a nutno dodat, že nás dost potrápil. Sice jsme zvítězili 2:1, ale výkon týmu byl, hlavně v začátku zápasu, trošku ospalý.
 
Ve druhém zápase proti zahraničnímu RC Sosnowiec, posílenému o naše tři hráče, jsme podali podstatně lepší výkon a zvítězili jsme 5:0. Naše hra se postupně zlepšovala, chvílemi hráli chlapci i kolektivně, což se odrazilo i na výkonu ve 3. zápase proti domácímu Havířovu, v němž jsme soupeře přehrávali rychlými nahrávkami a zvítězili jsme 4:0.
 
Další zápas proti rivalovi z Vyškova byl velmi vyrovnaný, ale zřejmě kvůli menší koncentrovanosti na zápas u některých našich hráčů, jsme nakonec prohráli 1:2, což asi také ovlivnilo celkový výkon v posledním zápase proti Mariánským Horám, v němž se většina hráčů soustředila spíše na výkon mladého pana rozhodčího, než na svůj vlastní a inkasovanými body těsně před koncem zápasu jsme prohráli 0:1.
 
V neoficiálním pořadí turnaje jsme tedy brali bronz za 3. místo, ale hlavní a podstatné je to, že musíme hráčům oživit základní ragbyové hodnoty - Úcta, Čestnost, Soudržnost, Nadšení a Kázeň.
 
Výsledky:
 
RCB - ZliDrag    2:1
RCB - RC Sosnowiec    5:0
RCB - Havířov    4:0
RCB - Vyškov    1:2
RCB - Mar. Hory    0:1
 
 
 
 
 
 
  
Za trenérský tým - Karel, Riči, Mára, Roman