Vydařené soustředění v Karlově

05.09.2019
Poslední srpnový týden proběhlo již tradičně soustředění RCB. Stejně jako loni v Karlově pod Pradědem. Netradiční bylo ubytování na dvou místech, přítomnost cizích sportovkyň v "našem" penzionu a také hosté z RC Zlín. Drobné zmatky na straně dodavatele způsobily, že v Penzionu Eden byly ubytovány i děvčata z Aerobik klubu Olomouc, kterým jsme poskytli 5D kino každý den. Dle jejich pohledů bylo hned jasné, že je to jejich první opravdové setkání s mužským světem, které zřejmě ovlivní i jejich budoucnost. Tolik špinavých, věčně hladových a neustále pobíhajících primátů různých velikostí pohromadě nikdy neviděly. A už ani neuvidí, protože na příští rok jsme si penzion Eden objednali celý, aby nás tam nikdo nerušil!

Starší kategorie U14 a U16 bydlely o nějakých 300 metrů výš, v penzionu Moravice, kde měly k dispozici i bazén a celkově komfortnější ubytování, tudíž dle přímé úměry od nich očekáváme lepší výsledky než loni, což bude pro mistrovskou U14 docela oříšek!:-)

Stále s láskou vzpomínáme na "zazděné babičky" - kuchařky ve Sněžném, protože distribuce cateringu úslužnými migrantkami z východu, které dle odborných kruhů mají do budoucna spasit naši ekonomiku sužovanou stárnutím populace, nebyla ideální. Zatímco na Edenu nám jídlo přebývalo a nesnědli bychom ho ani kdyby všichni měli apetit hodný klanu Hřebíčků, tak na Moravici mohli s klidným svědomím večer hrát oblíbenou rumunskou hru "zima - zima - hlad". Nakonec ale vše dopadlo nutričně dobře a fyzický vývoj mládežníků ohrožen nebyl.  Oproti tomu některé mladší děti, pravděpodobně vyzbrojeny z domu energetickými bombami typu chipsy, bonbony, čokoláda, které ještě nikdy nepomohly k žádnému sportovnímu výkonu, odmítaly jíst cokoliv. Příště tedy bereme prázdné krabice s nápisem KFC a předpokládáme, že tímto placebem dosáhneme kýženého efektu v podobě snědených porcí.

Počasí bylo v Karlově nadstandardní, hory k nám byly letos opravdu shovívavé. Tímto velmi děkujeme kostelíku u sv. Augustína za přímluvu. Drobně by to chtělo zapracovat místními na kvalitě hřišť.  Sezónu začínali v den našeho odjezdu, takže na volno se vymlouvat nemohli. Možná ale neznali tradiční bystrckou pravdu z partnerského života, že kdo chce hrát "špíl", musí "posekat" trávník. Jsou to přece jen horalé, lid rázovitý!

I přes tyto drobné překážky jsme ale mohli natrénovat vše co jsme chtěli a věříme, že cca 20 tréninkových jednotek, se promítne pozitivně do naší podzimní hry. Příjemným překvapením byli naši nejmenší, kteří zvládli celé soustředění v naprosté pohodě. Stejně jako si nelámali hlavu se
steskem po rodičích, tak si nečinili ani problémy s úklidem, takže po zoufalém zaúpění jednoho z trenérů, zda-li by ten "nepořádek" nešlo alespoň "uklidit" pod postel, aby se dalo projít, následovala lakonická odpověď: "Ale trenére, tam už je plno..."
Dalším pozitivem byl fakt, že spoustě dětí, zvláště těch z nynější kategorie U10, již nestačilo o pauzách jen civění do mobilů a sami si vymýšleli různé hry v okolí hotelu.

Soustředění tedy hodnotíme kladně, děti si perfektně zatrénovaly, utužily vazby a nakonec jsme snad i vše odvezli zpátky domů. Tedy asi ne všichni všechno ve svých kufrech, ale rozpis pokojů na vyžádání poskytneme a na trénincích v průběhu září tak lze směnit přebývající věci za chybějící.

Sezóna nám začíná zostra, hned první víkend turnajem mladších žáků v Bystrci, přijďte nás podpořit v hojném počtu.

Rugby zdar a vždycky Tongáááááá!