Zimní miniturnaj na Janouškové
25.01.2018
V sobotu 20. ledna se uskutečnil v hale na ZŠ Janouškova zimní miniturnaj kategorií U6-U14, kterého se, kromě RCB, zúčastnily týmy RC Dragon, RC Babice a v U14 i tým RC České Budějovice.
 
Hrálo se systémem, kterým se v Praze týden co týden hrají zimní turnaje v hale ve Zbuzanech, kdy ve 12 hod startovaly kategorie U6 a U8, ve 13 začala hrát U10, atd. Na rozdíl od Prahy, bohužel, nemáme na Moravě žádnou krytou plochu obvyklých rozměrů, proto žádná kategorie nehrála na hřišti regulérních rozměrů pro svou věkovou kategorii a v plném počtu hráčů. Výsledky proto nejsou vůbec důležité. Naopak důležité bylo, že jsme v dlouhé zimní přestávce měli možnost si zase zahrát rugby. Za to patří dík pořádajícímu RC Dragon, který obětoval své tréninkové časy v hale pro tuto akci.
 
Pozitivem byl také historicky první, samostatný miniturnaj dívek U14 (které běžně hrají soutěže s klukama), kterého se zúčastnily týmy RCB, Zlína a Babic. Naše holky tak poprvé měly možnost hrát samy a doufáme, že to pro ně byla dobrá zkušenost a motivace nejen do dalšího tréninku, ale i ke shánění kamarádek, aby v RCB vznikl silný samostatný dívčí tým.