30.04.2018

Na Dragon cupu jsme skončili pátí

Letošního Dragon cupu se zúčastnilo dvanáct týmů, ze zahraničí přijel do kategorie U12 pouze Slovan Bratislava. Náš tým byl nalosován do skupiny B, kde měl za soupeře tyto týmy: Rugby Babice, RC Zlín, RC Říčany A, RC Slavia Praha, RC Tatra Smíchov. Utkání se hrála 10 minut bez přestávky za krásného počasí.

Výsledky: RCB - Babice 6:0, RCB - Zlín 3:1, RCB - Říčany A 0:8, RCB - Slavia 3:3, RCB - Tatra 0:4

Ve skupině jsme obsadili třetí místo, což znamenalo, že v neděli budeme hrát o konečné páté místo s domácími.

Pořadí skupin:

Skupina A: 1. Petrovice, 2. Praga, 3. Dragon, 4. Říčany B, 5. Olymp, 6. Slovan

Skupina B: 1. Říčany A, 2. Tatra, 3. RCB, 4. Slavia, 5. Zlín, 6. Babice

Neděle - zápas o 5. místo: RCB - Dragon 5:3

Na turnaji jsme obsadili celkové páté místo. Potvrdili jsme tak své postavení na Moravě, kdy jsme se umístili jako první moravský tým za prvními čtyřmi týmy z Čech - Říčany, Tatrou, Pragou a Petrovicemi.

Bohužel se nám potvrdilo, že neumíme moc hrát na těžké soupeře. To co platí na týmy z Moravy a slabší týmy z Čech nám nefunguje na Říčany, Tatru a další. V těchto utkáních se naši lídři snaží hrát individuálně, nehrajeme kolektivně, nejsme dostatečně zdravě agresivní. Hlavně do utkání s Říčany jdeme už dopředu poraženi.

Moc chválím hráče za nedělní utkání s Dragonem, tady jsme bojovali jako tým, všichni šli za úspěchem. Je vidět, že na Dragon si věříme. Na turnaj za RCB byli nominováni: Anderlová Alice, Anderle Ivo, Dobeš Ondřej, Dofková Sára, Doležalová Eliška, Fiala Mikuláš, Hřebíček Šimon, Navrátil Filip, Mynář Jindřich, Sodomka Matěj, Svída Tibor, Szeremeta Marco, Rada Mikuláš a Urban Daniel.