15.05.2018

V italském Rovatu jsme skončili na bedně!

Po dlouhé době jsme vyjeli do zahraničí a to i s mladšími kategoriemi. Na tento turnaj jel tým U10, U12 a U14.

Za U12 byli nominováni: Anderle Ivo, Bodanský Daniel, Dobeš Ondřej, Dofková Sára, Drdla Jan, Fiala Mikuláš, Hřebíček Šimon, Jasenčák Karel, Navrátil Filip, Majzner Petr, Mynář Jindřich, Rada Mikuláš, Sodomka Matěj, Svída Tibor, Szeremeta Marco, Urban Daniel a Vaníček Tomáš.

Odjezd byl ve čtvrtek 10. května ve 22:00 od RCB. Cesta proběhla v pohodě a kolem 10:00 jsme byli na místě ubytování - v kempu na břehu jezera Lago di Garda. Začátek ubytování s menšími problémy, což nás ale nerozhodilo, pružně jsme zareagovali a odešli se koupat do jezera. Voda byla trošku chladnější, přesto to většině nevadilo a odvážně do ní vlezli. Po té následovalo "doubytování", procházka městem, kde jsme viděli přehlídku nádherných veteránů, zmrzlina a po návratu odjezd do Rovata na večeři. Turnaj začínal v sobotu v 14:30, od 12:00 byl oběd. Pak jsme odjeli na místo, kde hrály U12 (každá kategorie hrála na jiném stadionu, celkem se tohoto turnaje v kategoriích U6, 8, 10, 12, 14 a 16 účastnilo na 100 týmů).

Před začátkem jsme byli informováni o odlišnostech oproti ČR: v Itálii v této věkové kategorii hraje proti sobě 12 a 12 hráčů, nejsou mlýny a auty, vše se rozehrává volným kopem. A hlavně jsme si v průběhu turnaje museli zvyknout na odlišný styl pískání. Turnaj U12 byl rozdělen do tří skupin po šesti týmech, hrací čas byl 1x 12 minut, nedělní zápasy o umístění 2x 10 minut.

Výsledky základní skupiny:RCB - Florentia Rugby 2:2, RCB - ASD Rugby Lumezzane 9:0, RCB - ASD Rugby Rovato 1 10:0, RCB - Rugby Trento 6:0, RCB - ASD Rugby Saints 9:0.

Hned v prvním zápase základní skupiny jsme potkali našeho nejtěžšího soupeře, se kterým jsme pak bojovali na dálku o postup do finálové trojice. Škoda byla, že jsme se potkali hned v prvním utkání, kdy jsme se rozkoukávali a zvykali si na odlišné pískání. Vedli jsme 2:0, soupeři se podařilo snížit na 2:1 a těsně před koncem utkání vyrovnat. Zbývající utkání, jak je vidět z výsledků, proběhla v naší režii. Trošku jsme v této skupině působili jako zjevení, se svým odlišným stylem hry a důsledným presinkem, který dělal našim soupeřům velký problém. Zmíním třeba situaci, kdy jsme tak soupeře presovali, že míč odhazoval neustále dozadu a dozadu až se dostal k poslednímu hráči, který ho v zoufalosti odhodil dopředu, kde ho v pohodě chytil Šíša a dal nikým neatakován body :-)

V posledním utkání jsme věděli, že nesmíme dostat žádné body a když dáme minimálně 4, tak skupinu vyhrajeme na skóre před Florentiou. Toto se nám podařilo a postoupili jsme do nedělního boje o 1 - 3 místo. Po skončení základní skupiny následoval odjezd do Rovata na večeři a následně přesun na ubytování.

Nedělní část turnaje začínala v 10:30 utkáními o umístění, my jsme hráli od 12:00 a našimi soupeři byli vítězové skupin B a C - Rugby Franciacorta a Rugby Valpolicella.

Bohužel rozlosování rozhodlo, že budeme hrát dva zápasy po sobě a Rugby Franciacorta bude mít jeden zápas pauzu na oddech. Před začátkem utkání s Franciacortou začalo pršet, déšť se v průběhu poločasu změnil v liják a po zahájení druhého poločasu v bouřku s kroupami. Utkání bylo přerušeno zhruba na 20 minut, kdy jsme se schovali na tribuně. Poločasové skóre bylo 1:1, škoda přerušení kvůli kroupám, protože jsme měli trestný kop v blízkosti soupeřova brankoviště. Po opětovném zahájení druhého poločasu jsme zaspali a soupeř se několika rychlými akcemi dostal do pohodlného vedení, které se nám v závěru podařilo korigovat pětkou na konečný stav 2:5 pro Franciacortu.

Do druhého zápasu jsme nastoupili po krátkém oddechu, celí zmrzlí a mokří, oproti soupeři který byl celou dobu v suchu. Tohle byl ale opravdu soupeř s velkým S. Hrál stylem Říčan, neustálé kličky, uhýbání, přihrávky na lépe postaveného soupeře, krásné vysoké překopy do volného prostoru na doběhnutí. Přesto se naši stateční nevzdali a nedali Valpolicelle nic zadarmo, utkání skončilo 3:5.

V následném ''finále'' vysoko vyhrála Valpolicella a tím vyhrála i celý turnaj v kategorii U12. My jsme se umístili na krásném třetím místě a zanechali velmi dobrý dojem.

Byla to zase výborná zkušenost, která nás posune o kus dál. Pochvala celému týmu, radost jsme měli hlavně z neděle, kdy jsme i přes nepříznivě vyvíjející se utkání pořád bojovali. A také za poslední utkání v sobotu, kdy tým věděl, že nesmí dostat body a hlavně jich musí dost dát. Šlapali jako hodinky. Švýcarské :-)

Z Rovata jsme vyjeli v neděli v 18:30, v Brně jsme byli v pondělí ráno před 7:00, takže někteří naši svěřenci měli šanci stihnout i školu :-))

Děkujeme do Itálie za perfektní turnaj, velmi chutné jídlo a vůbec za vše!