25.09.2018

O víkendu jsme hráli úspěšně v Praze

Díky vedení ČSRU, které překopalo podzimní kalendář extraligovým týmům, byl plánovaný turnaj na Dragonu přesunut z 22. září na 3. listopadu, děti přece mohou hrát ragby na sněhu :-) Nicméně jsme nelenili a pružně domluvili naši účast na OP Čech na Pragovce.

Do Prahy jsme odjeli v hojném počtu 22 kusů, takže jsme mohli postavit dva týmy. Turnaje v Čechách se hrají trošku rozdílným způsobem než na Moravě, trenéři své týmy přihlašují do skupin podle výkonosti, proto jsme udělali tým starších a mladších, tyto týmy se ale navzájem prolínaly.

RC Bystrc Orange: Jindřich Mynář, Jan Drdla, Mikuláš Rada, Eliška Doležalová, Denis Černý, Ondřej Ciboch, Filip Navrátil, Dominik Zeman, Mikuláš Fiala, Marie Stejskalová, Jakub Nešťák.

RC Bystrc Black: Prokop Stodůlka, Tomáš Volejník, Filip Horváth, Bernard Přibyl, navrátilec Daniel Bodanský, Petr Majzner, Štěpán Švanda, Jan Podsedník, Jiří Jahelka, Marek Fiala, Kincl Jakub.

Výsledky:

Skupina A:

RCB Orange - Praga A    4:2
RCB - Orange - Řičany A    1:4
RCB Orange - Tatra    0:5
RCB Orange - Kralupy A    4:2

Do prvního utkání jsme nastoupili prakticky z autobusu, i tak nám vyšlo parádně. V dalším utkání se projevil úplně zbytečný respekt z Říčan, druhý poločas nám ukázal, že byl opravdu zbytečný. Tatra má letos opravdu kvalitní tým, v tomto zápase nás přehráli, ale ve druhém poločase bylo vidět rapidní zlepšení. Utkání s Kralupami rozhodla naše větší zkušenost. Zápasy se hrály na 2x6 minut.

Skupina C1:

RCB Black - RC Slavia Praha    5:1
RCB Black - RC Přelouč    2:0
RCB Black - RC Olymp    5:1

Chtěli jsme, aby pořadatelé tento tým nalosovali do skupiny B, bohužel už tam bylo přihlášeno hodně týmů, takže jsme hráli ve skupině C1. Utkání hodnotit nebudeme, výsledky hovoří za vše. Jen malá poznámka, cíl vyhrát tuto skupinu tým Orange splnil. Utkání se hrála 2x7 minut.

Chtěli bychom poděkovat všem hráčkám, hráčům, fandícím rodičům a vyzdvihnout jen jedno jméno: Jakub Kincl - tento hráč k nám přišel na začátku září a jak skládá a hraje je úžasné. Hodně služebně starších hráčů by si z něj mělo vzít příklad.