Pěkný výsledek na PYRFu
12.04.2019


V sobotu 6. dubna, v brzkých ranních hodinách, jsme vyrazili dvoupatrovým autobusem (a jak praví náš prezident Václav - podobně jako hvězdní Galaktikos) společně s kategoriemi U8 a U10 a s příjemným řidičem autobusu do hlavního města Prahy. Tentokráte nás čekal mezinárodní turnaj PYRF, který se konal pro naši kategorii U12 v městské části Petrovice. Turnaje se zúčastnilo 30 týmů. Původně jsme zamýšleli sestavit dva týmy, ale z důvodu velkého počtu registrovaných klubů jsme mohli přihlásit pouze jeden tým. Do Petrovic jsme dorazili právě v okamžiku, kdy končila porada trenérů a tak jsme po krátké rozcvičce šli rovnou na věc.

Hned v prvním zápase jsme narazili na nejsilnějšího soupeře v naší skupině - Spartu Praha. Snad proto, že jsme byli duchem v autobusu, nebo proto, že jsme podlehli pověře, že týmy z Moravy prohrávají již u Velkého Meziříčí 0:2, jsme na konec prohráli 1:4. Soupeř projevil větší herní nasazení a chuť po vítězství. Výkon naší mlýnové spojky, ale zaujal dokonce televizi, která natáčela reportáž o turnaji a požádala Elišku o interview. Takže očekáváme, že naše hráčka by se mohla objevit i na obrazovkách celostátní televize. Kameramanovi televize jsme ještě předvedli náš kolektivní pokřik.

V druhém utkání s německým Heidelbergem jsme remizovali 1:1, soupeře z Polské Lodže jsme následně porazili 3:0 a Olymp Praha 5:0. Bohužel právě remíza s Heidelbergem nás stála postup do skupiny o 1.–9. místo a museli jsme se spokojit s boji o 10.–20. místo.

V této skupině jsme porazili Slavii Praha II 4:0, Lodž 3:0 a po vyrovnaném zápase Dragon Brno 1:0, kdy v poslední minutě po individuální akci v samém závěru rozhodl Denis. Této akci ovšem předcházely dva útoky, při kterých nám vypadl míč kousek od pětkoviště, což mi, musím přiznat, málem přivodilo infarkt. Poslední utkání s lotyšským týmem Galezinis Vilkas jsme vyhráli 2:0, takže konec dobrý – všechno dobré.

Turnaj se odehrál za pěkného jarního, slunečného počasí a ukázal na co se na tréninku zaměřit. Hráče a hráčky můžeme pochválit za týmovou hru – viděli jsme několik hezkých přihrávek, a tvrdých skládek. Potřebujeme zlepšit hru po skládkách, čištění míče, orientaci v rucku. Musíme být aktivnější, projevit vyšší herní nasazení  Nesmíme čekat až nám soupeř vezme míč, ale zaútočit.

Rugby zdar.

Za trenéry

Milton