Povedený turnaj ve Zlíně
15.04.2019Na první jarní OPM jsme se v sobotu 13. dubna vydali do Zlína. Bohužel přišlo zhoršení počasí, jaro se nám schovalo a na chvíli se vrátila zima. Teplota klesla k pěti stupňům a drobně mrholilo.

Měli jsme přihlášeny dva týmy a jak jsme už řekli, tak na jaro je chceme rozdělovat podle výkonnosti. Trenéři míní, rodičové mění, opět jsme se sešli v malém počtu, opět přišli omluvenky na poslední chvíli, Opičku nikdo neomluvil doteď.

Odjeli jsme v počtu 17 kusů (na dva týmy potřebujeme 18), z toho rekonvalescent Ema a chvilku chodící Adam. Do méně zkušeného týmu museli chodit pomáhat zkušenější hráči. Problém nastal, když oba týmy hrály hned po sobě a hráči a hráčky nám vlastně až na pár výjimek v obou týmech rotovali.

Soupiska: Bártů Jan, Ciboch Ondřej, Fialová Ema, Fiala Marek, Fiala Mikuláš, Hoff Adam, Horváth Filip, Kincl Jakub, Majzner Petr, Mynář Jindřich, Navrátil Filip, Pípal Štěpán, Podsedník Jan, Rada Mikuláš, Stejskalová Marie, Švanda Štěpán, Zeman Dominik.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, snaha byla rozdělit je výkonnostně, aby proti sobě nehrála výrazně slabší a silnější mužstva.

Skupina A: RCB Black, RC Dragon Green, Mar. Hory/Havířov, RC Vyškov Blue, RC Zlín

Skupina B: RCB Orange, RC Olomouc, RC Vyškov/Zlín, RC Dragon Black

Výsledky:

RCB Black - Dragon Green 2:1
RCB Black - Mar. Hory/Havířov    3:1
RCB Black - Vyškov Blue    1:0
RCB Black - Zlín    1:3
   
RCB Orange - Dragon Black    2:1
RCB Orange - Olomouc    4:3
RCB Orange - Zlín/Vyškov    3:0

 

 

 

 

 

 

 

Podle výsledků je vidět, že se nám turnaj celkem povedl. Nemůžeme ale výsledky moc přeceňovat, díky velké rotaci mezi oběma týmy. Po slabším vstupu do turnaje u obou týmů se nám líbila bojovnost, velmi dobré čištění, rychlost a schopnost přenést hru z jedné strany na druhou. Zapracovat musíme na skládkách a individuálním rozhodování některých hráčů, jejichž špatné rozhodnutí nás dost bolí.

Objevili jsme novou útokovku, Ondra měl výborné výkopy, zpracování míče a orientaci ve hře Jen jeho spoluhráči musí rychleji reagovat a využít jeho myšlenky.

Malým stínem bylo zranění Maji v posledním utkání se Zlínem. Doufejme, že bude brzy v pořádku. Á propos: tohle utkání bylo nádherné z obou stran. Po zápase za mnou přišel trenér Zlína a chválil za rychlé přenesení hry (prý tři vteřiny od jednoho autu ke druhému). Paráda.

Za trenérský tým

Slávek Anderle