V Rovatu jsme nepoznali hořkost porážky
25.05.2019



Po roce jsme se opět vydali na Apeninský poloostrov, na turnaj v Rovatu. Odcestovali jsme v celkem hojném počtu: Bártů Jan, Ciboch Ondřej, Fiala Marek, Fiala Mikuláš, Hoff Adam, Horváth Filip, Kincl Jakub, Majzner Petr, Mynář Jindřich, Navrátil Filip, Podsedník Jan, Prax Štěpán, Rada Mikuláš, Stejskalová Marie, Švanda Štěpán a Zeman Dominik.

Pořadatelé oproti loňskému roku, kdy byly tři skupiny po šesti týmech, udělali změnu. Letos bylo šest skupin po třech týmech. Nám byl za soupeře nalosován tým domácích Nordival Rugby Rovato1 a Rugby Franciacorta2. Utkání se hrála 20 minut bez přestávky, což bylo dost překvapivé, ale takové byly podmínky pro všechny a nebylo se na co vymlouvat. Dalším překvapením byl počet hráčů (10), vloni to bylo 12 a šířka hřiště, kdy na fotbalovém hřišti byla nachystána tři hřiště, běžně jsou dvě.

Prvním soupeřem byli domácí Nordival Rugby Rovato a utkání skončilo remízou 4:4, druhé utkání s Franciacortou2 jsme vyhráli 7:2. Utkání Rovato vs. Franciacorta2 skončilo vítězstvím Rovata také 7:2, tak jsme byli zvědavi, jak se s tím pořadatelé popasují, protože body a skóre jsme měli stejné. Jaké však bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jsme na druhém místě. A důvod? Náš výsledek 7:2 s Franciacortou2 byl přepsán na 5:2(!!), a tím pádem jsme měli horší skóre. Zkoušeli jsme protestovat, bohužel místní mafie zaúřadovala a nebylo nám to nic platné.

Toto rozhodnutí nás odsoudilo k bojům o 7.-12. místo a ještě v sobotu se rozhodovalo, zda budeme v neděli hrát o 7.-9., nebo 10.-12. místo.

Naším soupeřem byl druhý tým skupiny F, SSD Rugby Parabiago 1948 2. Zdravé nas*ání naší hráčky a hráčů rozhodlo, že v neděli budeme hrát o lepší umístění. Výsledek byl 5:2 pro nás.  

V neděli bylo vidět, že zklamání z administrativního rozhodnutí ještě nepřešlo, odnesl to tým ARC Abbiategraso, který s námi prohrál 7:0 a Bassa Bresciana Rugby 4:2. To znamenalo, že náš tým v Itálii nepoznal hořkost porážky, přesto v turnaji skončil na sedmém místě...

Zájezd se nám vydařil, poznali jsme jiný styl hry a hlavně rozhodování. Byla to dobrá zkušenost.

Arrivederci!

Za trenérský tým U12

Slávek Anderle