Na Přeborech končíme šestí
03.06.2019

Na přebory U12 jsme odjeli již v pátek v podvečer, klub nám zaplatil ubytování a stravu v hotelu Rudolf v Havířově, děkujeme!

Na turnaj jsme vyrazili minibusem od Patrika Svídy, autem od Slávka a jako třetí dopravce byli Podsedníci. Opět se přeborů mohl zúčastnit, kdo se přihlásil, opět se sešlo jen 14 týmů, věčná škoda, že jich nebylo víc.

Turnaj byl rozlosován do tří skupin, dvě po pěti a jedna po čtyřech účastnících. Nám los přisoudil domácí stále se zlepšující Havířov, Spartu Praha, Olomouc a Říčany.

Nominace:

Bártů Jan, Bodanský Daniel, Ciboch Ondřej, Černý Denis, Doležalová Eliška, Fiala Marek, Fiala Mikuláš, Jahelka Jiří, Kincl Jakub, Majzner Petr, Mynář Jindřich, Navrátil Filip, Podsedník Jan, Rada Mikuláš, Stejskalová Marie, Stodůlka Prokop, Švanda Štěpán, Zeman Dominik.

Kvalifikační skupina:

Jako první nás čekal domácí Havířov, který se neustále zlepšuje. A utkání tomu odpovídalo, bylo velmi těžké, nakonec skončilo remízou 1:1.

Naším druhým soupeřem byla Sparta Praha, která byla na jarním PYRFu, dle informací mých kolegů, hodně dobrá. Nakonec jasné vítězství 5:0 (rozhodčí nahlásil 4:0).

V třetím utkání jsme se potkali s Olomoucí, kterou velmi dobře známe a umíme na ni zahrát, výsledek 4:0 pro nás.

O první místo ve skupině jsme se utkali s Říčany. Tedy s týmem, který dlouhodobě patří k nejlepším v republice a je velkým strašákem, ale i inspirací. Bylo to nádherné utkání, místy až na hranici sebeobětování, které skončilo plichtou 1:1. My jsme věděli, že jsme splnili první cíl, a sice postup do finálové skupiny, kam postupovali první dva, tedy celkem šest týmů. Nám se započítávala remíza s Říčany.

Finálová skupina:

Z A skupiny postoupila Slavia Praha a Zlín, z B skupiny Říčany a Bystrc, z C Tatra Smíchov Praga Praha.

A v tento moment přichází moje špatné rozhodnutí, které ovlivnilo naše utkání ve finálové skupině: Odešli jsme na oběd, nevšiml jsem si, že před oficiální obědovou pauzou hrajeme již první utkání finálové skupiny s vítězem skupiny A - Slavií Praha. Tato informace nás zastihla v restauraci stadionu. Máme 9 minut na nástup na hřiště. Bereme misky s gulášem do rukou, utíkáme zpět na hřiště, obouváme se do kopaček a nastupujeme. Nerozcvičení, nesoustředění, prostě všechno špatně. Slavia hladce vyhrává 0:5.

Pak přichází obědová pauza...Po ní nás čeká nám velmi známý Zlín s Beátou, Kubou a Ferdou. Oni hráli po obědové pauze s Tatrou, pro nás to je první utkání. Přes veškerou snahu se rozcvičit a rozhýbat jsme celí ztuhlí a hlavně nesoustředění, prohra 1:3.

Pak už jdou utkání rychle za sebou, s Pragou prohra 1:2 (zlepšený výkon) a s Tatrou 0:4.

Velmi lituji svého rozhodnutí odejít na oběd, jsem přesvědčen, že to ovlivnilo hru celého týmu ve finálové skupině.

Končíme šestí.

Pro pořádek ještě výsledky souhrnně:

Kvalifikační skupina:  
RCB - Havířov    1:1
RCB - Sparta    4:0
RCB - OLomouc    4:0
RCB - Říčany    1:1
Finálová skupina:  
RCB - Slavia Praha    0:5
RCB - Zlín    1:3
RCB - Praga    1:2
RCB - Tatra     0:4

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkové pořadí:

1. Tatra Smíchov   
2. Slavia Praha
3. RC Zlín
4. RC Říčany
5. Praga Praha
6. RC Bystrc
7. RK Petrovice
8. Sparta Praha
9. RC Havířov
10. Vyškov
11. Dragon
12. Babice
13. Olomouc
14. Sokol Mar. Hory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za trenérský tým

Slávek Anderle