04.10.2019

Z ORFu vezeme sladkou bramboru

Poslední zářijovou sobotu jsme se v 9:00 ráno vydali naším oblíbeným busem na 1. podzimní celostatní turnaj ORF do Olomouce. Postavit jsme mohli pouze jeden tým, takže od RCB odcestoval těchto 15 hráčů :
Jindra, Prokop, Renda, Peříčko, Lempec, Jara, Mára F., Denis, Dominik, Prýgl, Štěpán, Míša, Ráďa, Kristínka a Artuš.
Na rozdíl od U8 a U10, kteří hráli na centrálním "dvorci" ve městě, jsme my museli jet na odlehlejší hřiště do Nemilan, což bylo na okraji města. Po příjezdu na místo činu jsme se "ubytovali" do společného, na množství všech přítomných hráčů trošku malého stanu, a byli nuceni počkat, až skončí turnaj fotbalistů, kteří areál používali před námi a trochu se jim to protáhlo, takže se začátek posunul o cca 35 minut. Mezitím jsme se na poradě všech trenérů dozvěděli, že budeme hrát ve skupině B a za soupeře budeme mít tým Pragy, Slavie Praha, Říčan, Vyškova, Havířova a Ostravy.
Hrací doba byla 1x 8 minut a o umístění se hrál jeden zápas dle pořadí v základní skupině.

Prostoru pro rozcvičku všech týmů před turnajem bylo také poskrovnu, takže jsme do prvního špílu proti Pragovce vstoupili klasicky ospale a než jsme se probrali, tak jsme po pěti minutách prohrávali 0:2. Potom se naše hra zlepšila, hráči začali chodit kolmo, nahrávat si a skládat, ale vyrovnat se nám už nepodařilo a prohráli jsme 1:2.

V dalším zápase proti Slavii naše dobrá hra pokračovala a gradovala i provedením sedmi návazných herních fází zakončených položenou "pětkou". Po krásné hře celého týmu jsme porazili Slávku 5:0.
V následných dvou zápasech před obědem jsme sestavu celkem hodně prostřídávali, hra byla stále celkem dobrá, až na několik vyjímek ve skládání a včasném kolektivním vybíhání do obrany, na čemž musíme v treninku zapracovat. V pěkných zápasech jsme Říčany 2 porazili 2:1 a Havířov 2:0.

Po obědovém řízečku s bramborem jsme si chvilku odpočinuli, rozcvičili se a zahřátější víc, než obědový šnycl, jsme se vrhli opět do hry a v parádních zápasech proti bojovníkům z Vyškova a Ostravy jsme zvítězili shodně 3:0. Naše hra se hodně blížila tomu, co po hráčích chceme, hrát dopředu, nahrávky až na křídlo a ještě si zaběhnout do přečíslení.

Základní skupinu jsme tedy zakončili na 2. místě za Pragovkou a v posledním utkání o celkové pořadí jsme s odhodláním nastoupili proti Říčanům 1. Utkání to bylo pěkné, plné bojovnosti na obou stranách, hra vcelku vyrovnaná, ale soupeř ukázal více ragbyového umu a zvítězil 3:1. V neoficiálním pořadí ORFu jsme tedy nakonec obsadili bramborové umístění, ale z moravských týmů jsme byli nejlepší a hlavně jsme hráli stejným herním stylem, jako ty dobré pražské týmy, což je nejdůležitější.
Pokud budou hráči pilně trénovat, mohou na jaře na PYRFu porazit kohokoliv.