Prague Youth Rugby Festival – U12
09.04.2017
Máme za sebou parádní turnaj obsazený 30 týmy z celé evropy. Naši kluci v kategorii U12 předvedli parádní výkon a vybojovali skvělé druhé místo.

Ráno jsme začali v základní skupině na měkké trávě v Petrovicích proti Pragovce A slušným výkonem kdy jsme se tlačili k soupeři, ale skórovat se nám nedařilo, zato jsme obdrželi jednu pětku a tak ve velmi vyrovnaném zápase končíme prohrou 0:1. Motivační řeč trenérů, lepší probuzení mužstva zafunguje a další tři zápasy základní skupiny skvělým výkonem vyhráváme. Říčany B jsme nepustili k balónu a přejeli je jak parník z príglu co prorazil hráz. Jedna prohra nám nevadí a jdeme do finálové skupiny, Sparta, Rusko, repete s Pragou A. Se vším se tým popral a všem nadělil řádnou porci pětek až na Pragu A s kterou remízujeme po 3 balonech v soupeřově pětkovišti, které se nám nedařilo řádně položit. Praga A je pro nás zcela vyrovnaný soupeř.

Jdeme do finále, za celý turnaj jsme dostali jen pětku od Pragy a jednu od Sparty po masivním střídání záloh v závěru vyhraného zápasu. Nálada na Říčany A nevypadá příliš bojovně, leckde by se dle keců našlo i bláto v trenclích, ale jdeme na to. Po výkopu až do našeho pětkoviště neustojíme tlak a dostaneme hned rychlé body. Hlavy nahoru a zaberem, hrajeme vyrovnaný zápas s minimem chyb do parádní obrany Říčan, kluci do toho jdou srdcem a opravdu hrajeme rugby jak umíme. Času je málo a tak píšťalka rozhoduje o naší prohře 0:1 ve finále. Jsme borci, tohle se povedlo a příště jim to nandáme.