27.10.2019

Pěkný výkon na Pragovce

K předposlednímu utkání podzimní sezóny jsme jeli v sobotu 26. října opět do Prahy, tentokrát na hřiště RC Praga. V poslední době mám pocit, že si v Praze můžu udělat přechodné bydliště, jak často tam jsem...

Odjeli jsme v počtu 17 hráčů a 1 hráčky, tentokrát se omluvil lídr roje Šimon Hřebíček, Maja jela s holkama na turnaj do Maďarska a Body dal přednost návštěvě babičky.

Základní sestava: Marco Szeremeta, Filip Navrátil, Jan Drdla, Jakub Kincl, Tomáš Vaníček, Matěj Sodomka, Petr Majzner, Mikuláš Rada, Ondřej Dobeš, Mikuláš Fiala, Ivo Anderle, Daniel Urban, Eliška Doležalová, Štěpán Švanda, Jan Bártů, na lavičce začali Filip Horváth, Jakub Nešťák  a Ondřej Ciboch.

Utkání jsme začali bojácně, už při nástupu byl znát výškový a hmotnostní rozdíl ve prospěch soupeře, hned v druhé minutě dostáváme pětku, další ve čtvrté, pak v desáté, čtrnácté a v devatenácté. Všechny body, až na jednu pětku, nám dal hráč číslo 13!

V poločase jsme vystřídali, pokusili se týmu zvednout sebevědomí a jaké bylo naše překvapení a hlavně překvapení soupeře: Do druhého poločasu nastoupil úplně jiný tým, hráli jsme sebevědomě, skládali jsme, přišla asi šestiminutová pasáž, kdy jsme udělali zhruba dvanáct fází, kdy jsme soupeři nepůjčili míč. Pak jsme bohužel dostatečně nečistili, míč se dostal k hráči číslo 13 a ten nám opět utekl přes celé hřiště.

To ale vůbec nevadí, hra byla nádherná, hráči na sebe brali zodpovědnost, nebáli se hrát, podporovali se a hráli jako tým. V 48 minutě po krásné akci celého týmu utekl Zajda a položil pod háčko, kop po pětce s jistotou proměnil Ivo. Tím se skóre utkání zastavilo na číslici 52:7 pro domácí.

Po utkání jsem šel za rozhodčím pro registračky a ten mi řekl: "Já být trenér, tak raději prohraji takovým výkonem jak jste hráli vy, než vyhraji výkonem jako Praga. Hráli jste kolektivně, bylo to super ragby!"

Jen pro představu: Hráč číslo 13 nám dal celkem 35 bodů, většina pětek od něj padla tak, že dostal míč a svou hmotností a faktem, že je na svůj věk abnormálně velký, prorval naši obranu a utekl přes celé hřiště...

My trenéři jsme s bojovností a výkonem týmu spokojeni, škoda, že takhle nehrajeme od začátku utkání. Mám trošku pocit, že si necháme dát body a pak si řekneme, že už se nic horšího nestane a teprve pak začneme hrát :-)