20.10.2020

Nad Tatrou sa blýská?

V sobotu 10. 10. 2020, v tento den, v tomto magickém datu, doufající, že toto datum přinese štěstí, jsme vyrazili na letošní, zřejmě poslední utkání podzimu, směr hlavní město na hřiště Tatry Smíchov. A protože jsme jeli společně s naší U 16 a týmem spojenectví Akademie Brno - Břeclav U 14, hrající s Tatrou B, povolal VV náš oblíbený Doubledecker Bus – dole klubovna, nahoře nerušená zábava.

V Brně svítilo slunce – vždyť Jižní Morava je Kalifornií České republiky, při příjezdu do Prahy nás však čekal vydatný déšť.

Po zhlédnutí 1. poločasu zápasu chlapců U 16, kdy hustě pršelo a my jsme viděli jasnou herní převahu RCB, jsme se začali připravovat na své vystoupení. Sestava byla následující: Filip Horváth, Prokop Stodůlka, Filip Navrátil, Vojtěch Kurečka, Jindra Mynář, Petr Majzner, Dan Bodanský, Mikuláš Rada, Marek Fiala, Denis Černý, Ondřej Ciboch, Eliška Doležalová, Honza Podsedník, Štěpán Pípal, Dan Zeman, navrátilec do sestavy Jan Drdla a Tadeáš Komrska.

Ne nadarmo se říká, že týmy z Moravy již na D1 u Průhonic prohrávají a my si nevzali příklad z našich starších spoluhráčů U16. Do utkání jsme vstoupili odevzdaně, soupeř nás zatlačil a brzy jsme prohrávali. Vlastně jsme na soupeře nestačili celý první poločas. Ještě že byl mokrý míč a často tatrovákům padal. Někteří hráči RCB byli tak opatrní na oranžové dresy, že se ani nestihli umazat od bláta.

Obrat našeho herního projevu nastal od druhého poločasu: a) poločasovým fénem od trenérů, b) podporou hlasitého povzbuzování fanoušků rodičů - díky. Prostřídali jsme sestavu, poprvé v sezoně nastoupil Apatyk, během poločasu také Tadeáš a my začali bojovat. Všude nás bylo plno a vyrovnali jsme se soupeři. Naše nasazení se zlepšilo, přidali jsme osobní odvahu, zdravou agresivitu a také trochu emocí. Vyhrávali jsme svoje a některé soupeřovi mlýny, občas jsme přehrávali soupeře, ale skórovat se nám nepodařilo. Chyběla finální přihrávka a tak soupeř během druhého poločasu dvakrát skóroval z brejků.

Výsledek zápasu 66:0 ale není podstatný, důležité je, že jsme předvedli ve druhém poločase hru, se kterou jsme se vyrovnali domácímu favoritovi a potrápili ho. Na konci zápasu jsem viděl v očích některých hráčů slzy, touhu bojovat a vyhrát!

Nad Tatrou se snad zablesklo na lepší jaro.

Zatím budeme trénovat, co nám počasí a plukovník Prymulex povolí.