Triumf na PYRFu!
22.10.2018V sobotu jsme se zúčastnili největšího mládežnického turnaje v rugby ve střední Evropě. Po nelidském termínu srazu v 5:30, jsme se vydali v hojném počtu, na loupežnou výpravu směr Praha. Naše kategorie hraje turnaj tradičně u velkého rivala v Říčanech. 

Ve skupině nás čekala Praga a po jednom soupeři z Německa a Polska. Díky dostatečné době na rozehřátí svalů a mozků jsme do prvního zápasu vstoupili naplno a Pragu porazili 15:0. Další dvě utkání proti RC Czarni Prucsz a HRK/RCW1 byly zcela v naší režii a do odpolední části jsme postoupili z prvního místa. 

Po obědě a siestě jsme narazili na Slavii Praha, vítěze skupiny D a našeho konkurenta v boji o postup do finále. V tvrdě hraném zápase, plném zákroků na hraně pravidel, se jednou prosadil náš útok i roj a po výhře 10:0 jsme zaslouženě postoupili. 

Finále proti domácím bylo opravdovým vyvrcholením turnaje, oba soupeři se velmi dobře znají a o každém zápase rozhodují detaily. V epické bitvě o každý metr hřiště jsme prokázali sílu i charakter a slavně zvítězili. 

Ještě víc, než vítězství v turnaji, nebo to, že jsme nedostali ani jednu pětku, nás těší, jak se tým herně i morálně vyvíjí, jsme schopni trpělivě hrát naši hru a chyby soupeřů tvrdě trestat. 

Berte to zároveň jako pozvánku na náš poslední podzimní zápas doma proti komu?
Opět vyzveme Říčany, plné touhy po odplatě. Těšíme se v sobotu 27.10. na shledanou. 

Rugby zdar!
 
Více fotek (autorka: Iva Burešová) ZDE.