26.09.2017

RCB - RC Praga Praha 10:20 (5:5)

Srdnatý boj s Pragovkou

V sobotu naši kadeti odehráli první utkání v této sezoně. Zápas kadetů s RC Praga Praha dopadl sice výsledkově špatně, ale naši kadeti předvedli velice sympatický a srdnatý výkon. Na soupeře, který hrál v prvním poločase o dva, ve druhém o tři a při vyloučení dokonce o čtyři hráče navíc, bohužel nestačil. Nicméně obranu soupeře jsme narušovali poměrně často a dostávali se i do šancí. Oproti soupeři to však byli spíš individuální úniky než soustavný tlak, který doprovázel všechny pětky Pragy.

Na začátku utkání nás zaskočila kontinuita hry Pragy, která byla schopna udržet několik fází balon bez problémů a postupovala neustálým tlakem. Nicméně velkou slabinou soupeře byla individuální technika a zejména hra v útoku, tudíž vždy po několika fázích balon skončil předhozem. První pětku položila po soustavném tlaku roje Praga, nicméně jsme kontrovali pětkou Vojty Tesaře, po krásném navázání obrany rojníky a hře do křídla. První poločas tak skončil nerozhodně 5:5.

Utkání poznamenalo také počasí a nízká úroveň individuální techniky. To samozřejmě přineslo velké množství předhozů a mlýnů, díky čemuž byli hráči během druhé půle již značně unavení. Na začátku druhé půle odstoupil kvůli zranění Lukáš Vozdecký a navíc nás během poločasu potkalo ještě vyloučení. To značně ulehčilo situaci pro roj Pragovky, který se během druhé poloviny prosadil celkem třikrát. Přesto jsme položili závěrem zápasu i naši druhou pětku. Po špatném obraném odkopu útokové spojky Pragy, zakončil oběhnutím obrany Jakub Chochola. Konečný výsledek tedy 10:20, žádná z pětek neskončila prokopem.

Utkání hodnotím pozitivně, co se týče bojovnosti a nasazení hráčů na hřišti. Mezery jsou v individuální technice a rozhodování, které musí být v této kategorii lepší a značně rychlejší, než na co jsou hráči zvyklí. Bohužel nás stále limituje počet hráčů. K dalšímu utkání už snad odcestujeme ve větším počtu.