09.10.2018

Další moravský soupeř zdolán

V sobotu 6. října jsme v RCB pořádali další Den rugby, v rámci kterého jsme odehráli dvojutkání kategorií U14 proti Petrovicím a U16 proti Vyškovu.

Soupeř dorazil ve 14i hráčích, takže jsme i my nastoupili v tomto počtu. Do začátku utkání vstupujeme aktivněji, Novotka se prosazuje hned na začátku po křídle, další pětku přidává Tom Holík, hrající tentokrát netradičně na 3/4ce. Poté následuje hluchá desetiminutovka, kdy se dostává ke hře soupeř. Ten ve svých řadách rozhodně neměl špatné hráče a určité individuality nám dělali místy slušné problémy. Naštěstí to však vyškovští nedokázali přetavit v soustavný tlak.

Další pětku přidává po nejhezčí akci zápasu Miloš, kdy Bedna vytváří průnik obranou na středu hřiště, přihrávkou v kontaktu hraje na Dalibora a ten později dalším offloadem hraje na Miloše, který pokládá. Dále přidáváme ještě několik pětek do poločasu, který končí 31-0.

Během druhé půle nám soupeř stále klade odpor, ale o většinu pětek se připravujeme sami svoji laxností! Nefunguje podpora, chodíme do obrany sami, ztrácíme potom míče, mlýnovka je nejbližší podpora a tak čistí, po ni nemá kdo balon rozehrát. Chybí nám rychlá reakce na danou situaci.

S tímto soupeřem jsme před dvěma lety v kategorii U14 vysoce prohrávali. Tento výsledek je tak určitě pozitivum. Nicméně ve světle ostatních výsledků z Moravy ukazuje, že stále ještě nejsme tam kdy by jsme chtěli být.

V sobotu nás čeká nejdůležitější utkání sezóny, proti RC Dragon Brno. Výkop v 11.00.

Na konečném umístění v tabulce totiž záleží i nezáleží zároveň. Nezáleží, jelikož se nehraje přímo o žádný postup nebo medaile. Záleží proto, jelikož na jaře očekáváme rozdělení do výkonnostních úrovní A a B, mimo jiné i dle výsledků z podzimu.

RCB U16 – RC Jimi Vyškov 53:0 (31:0)

Body: Novotný Jakub 23 (3P, 4KPP), Holík 15 (3P), Svoboda 5 (P), Robotka 5 (P), Bednář (5)