11.03.2019

Kadeti bojovali v přípravě úspěšně s Dragonem

Zima se nám pomalu, ale jistě blíží ke konci, začátkem března hráči pomalu přechází ze zimního zátěžového režimu přípravného období, na období předsoutěžní, kde se více věnujeme samotné hře.

Druhou březnovou sobotu bylo na programu přípravné utkání na ZŠ Janouškova, proti druhému brněnskému klubu, Dragonu Brno. V týdnu předcházejícímu utkání panovala v týmu pozitivní nálada, a účast na trénincích konečně dosáhla téměř ideálního stavu. Předzápasový trénink v pátek večer absolvovalo 20 hráčů. Pořád nám ale někteří jedinci chybí a my stále čekáme, kdy se proberou ze zimního spánku. Do začátku sezony nezbývá moc času!

Na utkání dorazilo dvacet hráčů, připravených ukázat jak se přes zimu zlepšili a zapracovali na sobě, jak individuálně, tak týmově. Soupeř bohužel doráží pouze v 10 hráčích, navíc bez některých opor. Hrajeme ragby 10s, pro rozměry hřiště na ZŠ Janouškova to bylo správné rozhodnutí, které umožnilo otevřenou rychlou útočnou hru s menším množstvím kontaktu. Sice to nebylo úplně přesně to na co jsme se připravovali v posledních týdnech, ale hráči se dokázali velmi rychle adaptovat a předvádět herní prvky, na kterých jsme pracovali přes zimu.

RCB : Dragon Brno 30:20

1 Svoboda – 2 Maleňák – 3 Bednář – 4 Novotný – 5 Kolář – 9 Kouba – 10 Fiala – 12 Holík – 14 Šimek - 15 Novotný

Střídali: Jašek, Szeremeta, Tabarka, Dobeš, Krupica, Hoffmann, Robotka, Suchý, Pohanka, Kliner

Do první třetiny utkání jsme vstoupili aktivněji, hned po úvodním tlaku a po offloadu od Dalibora Koláře, pokládá pětku kapitán Jan Novotný. Bujarou oslavu však záhy zastíní obdržená pětka a během zbytku třetiny další dvě. Hráči přesto zůstávají klidní a trpělivě podnikají útoky na soupeřovu polovinu. Během druhé a třetí třetiny střídáme téměř všechny hráče, ať už z důvodu zdravotních, nebo taktických. V druhé třetině se skóre dorovnává na 15:15, později 20:20. Třetí třetina je již v režii našeho týmu, který přidává další dvě pětky a zaslouženě vítězí 30:20.

Nutno podotknout že soupeř hrál od konce první třetiny v devíti hráčích, a část druhé třetiny i v osmi. Respekt soupeři, že vydržel stále hrát kvalitní ragby.

Utkání splnilo roli přípravy, ale rozhodně nebylo z naší strany ideální. Nedokázali jsme využít fakt, že hrajeme o hráče navíc, převážně proto že někteří hráči mají zřejmě lepidlo na rukou a balon nedokážou, ale spíš nechtějí přihrát včas do prostoru! V situaci 2 na 1 několikrát volí vlastní průchod, který je po zásluze potrestán a situace nekončí pětkou. Děláme také zbytečné chyby v rucích, nejspíš pramenící z naší přemotivovanosti. Při menším počtu hráčů jsme mohli  využívat otevřenější hru v kontaktu, často chodíme až příliš rádi na zem a zakládáme rucky. Standartním situacím jsme se nevěnovali, přesto fungovaly relativně dobře. Velkým pozitivem byla určitě individuální technika přihrávky a útočení.

Svoje první utkání v našem dresu odehrál Matthew Hoffmann, naše nová posila z Jižní Afriky. Matthew s ragby začínal na základní škole ještě v Jižní Africe, ale měl následně dlouhou pauzu. Nicméně má oproti běžným nováčkům slušné základy, na kterých může dále stavět. Přejeme hodně štěstí a doufáme že, v dresu RCB odehraje ještě hodně utkání!

V dobrém světle se předvedli i jiní hráči, kteří běžně buď nenastupují v základní patnáctce, nebo nejsou tolik výrazní.

Příští sobotu 16. 3. nás čeká brigáda na našem hřišti, kde velmi rádi přiložíme ruku k dílu!

Další víkend 23.-24. března k nám dorazí tým RK Petrovice, na víkendové soustředění na umělé trávě v Řečkovicích, zakončené přípravným utkáním. Jde momentálně o výkonnostně druhý nejlepší tým v ČR, který absolvoval vydařenou zimní přípravu, a netají se tím, že chce atakovat prvenství Říčan. Pro nás jedině velmi přínosná zkušenost si zatrénovat a zahrát s hráči z Petrovic.

Účast všech hráčů na soustředění je tedy nezbytná!