26.03.2019

Trénink a přípravný zápas s RK Petrovice

V sobotu 23. března jsme s týmem RK Petrovice absolvovali tréninkový den na umělé trávě v Řečkovicích. Trénink obou mužstev probíhal ode desáté hodiny ranní.

Po důkladném rozehřátí, včetně několika cvičení na techniku přihrávky a kontakt, přišel na řadu společný trénink útoku a roje. Roj s trenérem Tomášem Chadimem a naším Jamesem, piloval mlýny a auty, zatímco útok se věnoval hře v otevřeném prostoru a následně po standardních situacích. Váhu Petrovického roje jsme sice napohled poznali už ráno, ale okusili jsme ji teprve až při společných standardních situacích. Dopolední trénink vyvrcholil sekvencí třech výkopů obou družstev, a následnou hrou do přerušení.

Po tréninku jsme vyrazili na dobrý oběd do restaurace Timeout, nacházející se hned v blízkém okolí hřiště.

Odpolední utkání bylo zahájeno úderem půl třetí, pro nás netradičně jej řídila "paní" rozhodčí. S tímto faktem měli však očividně větší problém soupeřovi hráči, kteří se nevyvarovali poznámek zpochybňujíc různé verdikty. Petrovice nastoupili do utkání se skálopevnou obranou, odhodlanou zpomalovat veškeré naše rucky, a to se jim během první dvacetiminutovky náramně dařilo. Způsobovali v našich řadách takový chaos, že jsme se nedokázali vůbec efektivně prosadit, a hráli velmi plytko, téměř na stojící hráče. Koncem první třetiny dostáváme pětku a prohráváme 5:0.

Začátkem druhé třetiny dostáváme dvě laciné pětky, teprve poté se trochu probouzíme z letargie. Krásnou akcí z našeho výkopu se prosazuje po křídle Dan "Tatarka". Akce jak vystřižená z učebnice - rychlé fáze roje a hra do prostoru kde soupeř nemá hráče. Vzhledem k pořízenému videozáznamu lze akci vidět ZDE.

Ve zbytku druhé třetiny a začátkem třetí se hra velmi vyrovnává, v držení míče jsou střídavě oba týmy. Střídáme postupně všechny hráče. Po akci vazače se Petrovice dostávají až před naše brankoviště, které však hrdě bráníme několik dalších fází. Nakonec ale zvyšují na 20:5.

Začátkem třetí třetiny nám uniká soupeřovo křídlo, kdy poněkud nešťastně naše křídlo "zaspalo", nevyběhlo včas v obraně a nechalo rozběhnutému hráči příliš mnoho prostoru. Zadák už s tím nebyl schopen nic dělat.

Během dalších minut se však "bílý tygři" z RCB dostávají opět do tlaku, a když už to vypadá, že z akce nic nebude, míče se chopí Novotka a prokličkuje mezi hráči až do brankoviště. Tuto akci můžete vidět ZDE.

Během celého zápasu jsme měli i pár dalších šancí, ty se nám ale nepodařilo dotáhnout do konce, většinou individuální chybou. Oproti tomu soupeř mohl položit také vícekrát, často jsme jej zastavovali až těsně před naším brankovištěm a úspěšně jej ubránili.

Přesto však "TEST MATCH" splnil svou úlohu pro oba celky. Oba týmy se tak trochu probudili ze zimního spánku a předvedli místy velmi pohledné ragby.

Petrovice byly na podzim 2. týmem v ČR, a tak jsme rádi, že jsme byli schopni se měřit s takovým soupeřem.

Příští sobotu 30. března začínáme soutěž U16 – skupinu B, utkáním s RC Jimi Vyškov v 11:00 ve Vyškově.

Poté zůstaneme na hřišti sledovat utkání mužů RC Jimi Vyškov vs Slavia Praha. Cesta na zápas společně vlakem z nádraží v Kr. Poli, v 8:45 ráno.