31.03.2019

Kadeti zahájili sezónu vítězně!

V sobotu 30. března jsme začali celostátní ligu kadetů U16 na nám dobře známé půdě RC Jimi Vyškov. Soupeř nás překvapil svým nasazením a do zápasu vstoupil velmi aktivně. Dopouštěl se však technických chyb a špatných rozhodnutí, které nás leckdy zachránili před jeho útoky. Pozitivem našeho výkonu byl fakt, že naši hráči vyrobili za celé utkání pouze jeden předhoz!

V první půli jsme se prosadili hned třikrát a navíc jsme přidali dvě konverze. Vybrali jsme si slabší chvilku koncem prvního poločasu, kdy nám soupeř pokládá dvě pětky. Jednou z jeho tlaku a výborné hry, podruhé díky naší chybě při hře ve vlastním pětkovišti.

V druhé půli většinou hrajeme s míčem my. Hra nevypadá špatně, soupeř ale dobře brání. Při našich průnicích se dopouštíme občas chyb které nás brzdí od položení bodů. Koncem zápasu se nám daří proniknout do soupeřova brankoviště ještě dvakrát.

Výsledkem je poměrně přesvědčivá výhra a slušný výkon. K dokonalosti však schází ještě pár věcí, které je potřeba vyladit. Vzhledem k faktu, že svůj první soutěžní zápas odehráli dva hráči a k absenci některých důležitých hráčů to však byl uspokojivý výkon.

Matthew Hoffmann a Vojtěch Kuděla nastoupili v prvním soutěžním zápase. Oba zmiňovaní začali s ragby během zimní přípravy a do týmu se zapojili s příkladným nasazením. Matthew již nastoupili v obou přípravných utkáních, pro Vojtěcha to byl vůbec první rugbyový zápas. Také František Kliner si odbyl premiéru v základní patnáctce.

Záznam z utkání k vidění ZDE.

Sestava RCB U16:

1 Suchý 2 Hoffmann 3 Robotka - 4 Kolář 5 Krupica - 6 Svoboda 7 Kliner 8 Bednář - 9 Szeremeta 10 Kouba - 11 Dobeš 12 Šimek 13 Fiala 14 Jašek 15 Novotný

Lavička: Kuděla, Novotný, Malina

Body RCB:

10 Kolář (2P), Robotka, Fiala, Dobeš 5 (P), Novotný 4 (2KPP)

Příští utkání odehrajeme proti soupeři ze Slavie Praha, v sobotu 6.4. ve 14.00 na našem hřišti. Soupeři jsme podlehli na podzim 0:17, ale vzhledem k absolvované zimní přípravě nemáme jiný cíl než vítězství.