Přes statečný výkon jsme na Slavii nestačili
09.04.2019První letošní domácí utkání kadetů RCB proti pražské Slavii se muselo divákům líbit. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a na obou týmech byl patrný elán a nadšení pro hru.

Po herně i bodově vyrovnaném začátku zápasu začali získávat bodovou převahu hosté, kteří využívali brejkových situací při trochu bezzubém tlaku domácích. Ti se však skóre nenechali deprimovat a vytrvale se snažili o korekci.  Jejich snaha byla odměněna pětkou v poslední minutě utkání. Tuto snahu ocenili i diváci, kterých se sešlo, na tuto věkovou kategorii, hodně.

Soupeř z Prahy prokázal větší zkušenosti, nicméně na domácím týmu je vidět kvalitní a pestrá zimní příprava, kterou týmu naordinoval trenérský tým Michal Bielik, James Galloway a Bohuslav Šimek. Z projevu týmu U16 je patrné, že jsou dobrá parta, která táhne za jeden provaz a ragby ji baví. Jestli jim to vydrží, tak se máme v Bystrci na co těšit.

Klidně to berte jako doporučení a pozvánku na další domácí utkání U16 11. května, hned po turnaji dětí.

RCB - Slavia Praha 12:36
Body: Kolář 5, Novotný 5, Novotný 2 
 
Videa ze zápasu k shlédnutí ZDE a ZDE.
 
Sestava:
1 Svoboda 2 Maleňák 3 Robotka 4 Kolář 5 Krupica 6 Pohanka 7 Novotný Jan 8 Bednář 9 Szeremeta 10 Fiala 11 Dobeš 12 Holík 13 Šimek 14 Tabarka 15 Novotný Jakub
 
Lavička:
16 Mattew Hoffmann 17 Robin Suchý 18 František Kliner 19 Vojtěch Kuděla 20 Adam Jašek