27.04.2019

V Olomouci jsme bránili výhru do poslední minuty

V sobotu 27. dubna jsme cestovali do Olomouce k poslednímu utkání základní části CLK U16. Do plné síly a ideální sestavy nám chyběli pouze dva hráči, a to Tomáš Holík a Tatarka.

Olomoučtí měli zájem přeložit utkání na neděli a hrát na vlastním hřišti na Lokomotivě Olomouc, neboť v sobotu se na něm konal závod dobrovolných hasičů. Na naše přání, jsme utkání odehráli v původním termínu v sobotu, ale na druhém hřišti nacházející se v areálu Střední Polytechnické školy Rooseveltova. Funkcionáři a trenéři Olomouce zde odvedli dobrou práci a podařilo se jim dobře uchytit na střední škole. Mohou využívat školní hřiště, instalovali na něj Háčka a zařadili úspěšně ragby do výuky tělocviku. Navíc hráči jejich klubu zde mohou využívat možnosti dvoufázových tréninků, kdy ráno můžou po tréninku ihned do vyučování na školu.

Kluci z Olomouce začali zostra a na malém hřišti na nás nastoupili svou kontaktní hrou. Hned v druhé minutě jsme málem inkasovali, nebýt "děravých rukou" jednoho z domácích, který dostával přihrávku do prázdna těsně před pětkovištěm. Soupeř nám dělal problém svými velkými rojníky zejména v rucích a také jako první pokládal body. Kop po pětce nebyl úspěšný.

Po inkasovaných bodech jsme se konečně probudili, a předvedli krásnou útočnou akci, kterou soupeř zastavoval až ve své dvaadvacítce. Hra se nějakou dobu přelévala ze strany na stranu. Bylo vidět pár taktických kopů, některé byly vydařené více, některé méně. Pár minut před koncem poločasu jsme se dostali k zakončení po našem rychle rozehraném TK. Pětku položil Jakub Novotný, který se následně úspěšně ujal i konverze.

V druhé půli hra začala připomínat nevzhlednou motanici těl a neorganizovaný chaos. Obě strany se dopouštěly přestupků, které nebyly trestány, zřejmě s vidinou podpory útočné hry. Bohužel to přineslo spíš frustraci hráčů a trenérů obou týmů. Asi nejúsměvnějším okamžikem byla přítomnost hráče domácích těsně před naším hráčem na pozici příjemce míče z rucku (který se v tu dobu ještě stále v rucku nacházel) a následné nepotrestání offisidu:-) Přestupky jsme však dělali i my, zejména offsidy hráčů okolo rucku byly velmi časté. Nedá se říct, že by arbitr někomu výrazně uškodil, spíš tím celkově utrpěla kvalita hry.

Olomouc ještě jednou položila, na co jsme my odpověděli pětkou našeho nového kapitána Jana Novotného, hrajícím výborně na pozici vazače. Honza svůj tým vedl velmi dobře a hlavně šel příkladem výkonem svým spoluhráčům.

Za stavu 12:10 se posledních pět minut bráníme, seč nám síly stačí. Několik fází soupeřova roje bráníme úspěšně pár metrů od brankoviště. Roztlačený maul směrem k naší čáře v poslední vteřině naši hráči zastavili a ukázkovým svázáním odtlačili soupeře několik metrů zpět. Rozhodčí nám přiřknul mlýn, který odkopáváme do autu a ukončujeme tak dramatický zápas v náš prospěch.

Záznam zápasu k vidění ZDE.

RCB vs RC Olomouc 12:10

Body: Novotný Jakub 7 (P, KPP), Novotný Jan 5 (P)

Tým RCB U16:

1 Suchý 2 Maleňák 3 Svoboda 4 Krupica 5 Kolář 6 Pohanka 7 Jašek 8 Novotný Jan – 9 Szeremeta 10 Kouba – 11 Dobeš 12 Šimek Jan 13 Fiala 14 Šimek Jaroslav 15 Novotný Jakub

Lavička: 16 Hoffmann, 17 Robotka, 18 Kuděla, 19 Kliner, 20 Bednář

Kluci z Olomouce hráli velmi dobře, dokonce si troufnu říct, že byli většinu zápasu lepší a dělali méně chyb. Nicméně zodpovědnou hrou a poctivou a tvrdou obranou jsme dokázali ubránit výsledek, který pro nás má cenu zlata. Momentálně jsme na 2. pozici ve skupině B, která by nám mohla přinést postup do Playoff soutěže a utkání s třetím týmem skupiny A. Do konce základní části však odehrát poslední kolo a našemu sousedovi v tabulce RC Praga Praha schází 29 bodů ve skóre na naše druhé místo.

V posledním kole v sobotu 4. května tak budeme držet palce našim kamarádům z Vyškova, aby na Pragovce uhráli slušný výsledek, který nám pomůže postoupit do Playoff.

Příští sobotu jedeme na turnaj Prague Olymp 7s, který se hraje na Stadionu Markéta, hřišti, kde hrává Česká reprezentace. Odjezd v 8:07 z Dolního nádraží, sraz 7:40. Další sobotu, 11. 5. nás čeká utkání ve Vídni.