27.05.2019

Bílý hurikán RCB na Pragovce

Netradičně v neděli jsme vyrazili k utkání nástavby soutěže U16 do pražských Vysočan na Pragovku. Tým Pragy (hrající doplněn o urostlé juniory ze Sparty) nám v posledním vzájemném střetnutí vytřel zrak a porazil nás 31:21. Zklamání ze minulého smolně prohraného zápasu, ve kterém jsme během závěrečných minut stihli soupeře téměř bodově dohnat, živě zůstalo v paměti našich hráčů.

Mlaďoši z RCB nechtěli nechat nic náhodě a do zápasu vstoupili s obrovským nasazením a energií, naprosto opačně, než tomu bylo posledně. Nutno říct, že i výkon rozhodčího byl tentokrát výraznější a spravedlivější k oběma celkům:-)

Během úvodní čtvrthodiny je na hřišti pouze jedno mužstvo, a to RCB. Čtyři pětky s prokopem nám zajistily vedení 28:0. Úvodní pětku položil Dalibor Kolář, poté dvakrát Jakub Novotný, a svou první životní pětku položil dobře hrající Ondra Krupica! Všechny kopy po pětce Jakub úspěšně proměnil. Soupeř kontroval trestnou pětkou, kterou rozhodčí nařídil za vysokou skládku těsně před pětkovištěm, po dlouhém tlaku na naše brankoviště. Do poločasu přidává jednu pětku ještě Lukáš Fiala. Opět pod háčko, takže opět s úspěšným prokopem.

Během první půle jsme dokázali dobře pokrýt pragovácké sparťany, vazače jsme po mlýnech vždy, až na jediný průnik, odskládali, a i velkého pilíře domácích jsme nebojácně zastavovali skládkami na hranici sebeobětování.

Rozdíloví hráči soupeře postupně během druhé půle začali pod tlakem dělat chyby a jednu z nich – offload do prázdna - potrestala krásným únikem přes půl hřiště útoková spojka Fiala.

Za stavu 7:40 však naši hráči poměrně polevili a začali kupit chyby. Rozhodčí trestal zejména vysoké skládky a neuvolnění soupeře po skládce, a tak měla Praga dost možností ke hře. Ty využila naštěstí "jen" ve dvou případech. Dobře kopající zadák domácích, hostující ze Sparty, proměnil oba kopy, které byly z těžkého úhlu na čáře 5 metrů. Inspirace pro našeho kopáče Novotku!

Utkání trenéři hodnotili velice pozitivně. Chuť hrát a nasazení, se kterým šli naši hráči do zápasu, byly opravdu fenomenální. Dobře zahráli na spojkách oba Lukášové, Fiala i Kouba a na 3/4 jsme představovali pro soupeře velkou hrozbu díky průnikům Holíka a Šimka. Zadní trojka fungovala dobře, budiž důkazem dvě pětky zadáka. Roj zahrál velmi dobré utkání, zejména obvykle méně výrazní hráči konečně začali tvrdit muziku.

Byl to zkrátka kolektivní výkon a zasloužené vítězství.

Tým RCB U16:

1 Svoboda 2 Maleňák 3 Robotka – 4 Krupica 5 Kolář – 6 Novotný 7 Pohanka 8 Bednář – 9 Kouba 10 Fiala – 11 Otgontugs 12 Holík 13 Šimek 14 Tabarka 15 Novotný

Střídali: Kuděla, Šimek, Suchý, Hoffmann, Kliner, Jašek

Body: Fiala 10 (2P), Novotný 20 (2P, 5KPP), Kolář 5, Krupica 5

Vybojovali jsme si možnost hrát utkání o 5. místo se Slávií, ke kterému nastoupíme v neděli ve 13:00 na hřišti soupeře v Edenu! Jeden reparát předchozího výsledku s Pragou nám vyšel, tak doufejme že se povede i druhý, proti silnějšímu soupeři ze Slavie.

Příští neděli tedy hrajeme poslední utkání 15s, nicméně sezona ještě rozhodně nekončí!