02.06.2019

Vydřené vítězství na Slavii

V neděli 2. června jsme se vydali k sešívaným do Edenu, abychom odehráli závěrečné utkání o 5. místo v jarní části Celostátní soutěže U16. Před námi nastupovala k zápasu i U14 Dragonu, a tak jsme měli po příjezdu dostatek času na to si promluvit o herním plánu, přípravě a soustředění na zápas. Rozcvičku jsme tentokrát kvůli úmornému vedru o ždibec zkrátili a provádět jsme ji museli na rozpálené umělé trávě, která se svou teplotou blížila žáru z pekel.

Do zápasu vstupujeme aktivně a hrajeme na půlce soupeře. Nicméně vše je vyrovnané a soupeř nás tlačí zpět na naši polovinu. První pětku asi po čtvrt hodině hry pokládá Slavia, z jejich snad 10i minutového tlaku v naší dvaadvacítce. Ačkoliv jsme inkasovali, musím hráče pochválit za tak dlouhou úspěšnou sekvenci obrany. Vzápětí však kontrujeme první "oficiální" pětkou našeho mongolského křídelníka Dashky, který hbitě vzal volný balon a potrestal nepozornost soupeře před jeho brankovou čárou. Zbytek poločasu tlačíme soupeře v jeho dvaadvacítce, ale bez bodů. Jsme lepším týmem.

Do druhé půle vstupujeme aktivněji a soupeře dále tlačíme na jeho polovině. Zhruba po deseti minutách se prosazuje  dobře hrající Miloš Robotka, a to přímo pod háčko. Kop úspěšný, stav 12:5. Během druhého poločasu převážně tlačíme soupeře a předvádíme několik pěkných akcí, bohužel však bez bodového zakončení. Soupeř následně využil našich chyb a potrestal nás pětkou na 12:10. Z výhodné pozice však kopáč domácích netrefuje háčko dropem!

Ve zbytku zápasu se hra přelévá na obě strany, chvíli hrajeme my, chvíli Slavia. Dá se říct, že hra ztrácí kontinuitu, velice jednoduše oba týmy přicházejí o balon, a tak je výsledek stále nejistý. Přesto však soupeře držíme mimo dosah našeho pětkoviště chytrými odkopy do autu. Pár minut před koncem zastavujeme útok Slavie v naší dvaadvacítce, balon získají rojníci.

Místo uklidnění hry a odkopu do autu na soupeřovu polovinu, nepochopitelně rozehráváme na naší polovině a ztrácíme balon.

Trenéra berou mdloby.

Následný útok Slávie přesto zadržujeme těsně před naším brankovištěm a získáváme míč!

Trenér jásá!

Bohužel však nedokážeme hru dostatečně uklidnit a míč odkopává naše křídlo. Bohužel však ne do autu, ale do rukou soupeřova zadáka. Ten sólem přes několik našich hráčů dosahuje skoro brankoviště. Přesto ho máme, ale po rozházení do prostoru Slavia pokládá na praporek.

Trenér naštvaně hází flaškou a čepicí a kleje hromady sprostých slov, tým je fyzicky zlomený.

Zlomený, avšak ne poražený! To, co nastalo ve zbývajících dvou minutách, by se dalo přirovnat k zázraku. Rozhodčí povoluje ještě výkop. Vykopáváme, skládáme soupeře. Ten se nejspíš dopouští nějaké zásadní chyby, přepadávání nebo neuvolnění míče a my získáváme trestný kop. Stav je v tu chvíli 15:12. Trestný kop na háčko by nám však nepomohl! Proto volíme kop do autu.

Trenér omdlévá.

Aut získáváme, svazujeme kvalitní maul a přes relativně dlouhou vzdálenost, asi 12 metrů, dotlačujeme maul směrem k soupeřovu brankovišti. Kapitán Jan Novotný skóruje, a vyhráváme 15:17! Propuká euforie jak po finále mistrovství světa! Trenéři si oddechnou, pogratulují. Kluci oslavují.

Pánové bylo mi ctí zakončit sezónu v takovémto stylu. Za tento výkon jsme na vás s Jamesem velice pyšní!!! Mělo to své chyby, ale bojovali jste až do poslední minuty a zaslouženě si odnesli vítězství. Gratuluji týmu ke konečnému pátému místu. Probudit se takto dřív, kdo ví, třeba bychom měli i na to dostat se aspoň do semifinále…

Nutno říct, že s Pragou a Slávií jsme prohráli první jarní utkání naší soutěže. Minulý víkend jsme Pragu porazili, a teď i Slávii.

RCB U16 : Slavia Praha 17:15 (5:5)

Tým RCB:

1 Svoboda 2 Maleňák 3 Hoffmann (16 Suchý) – 4 Robotka 5 Novotný Jan – 6 Pohanka 7 Jašek (19 Kliner) 8 Bednář – 9 Kouba (21 Szeremeta) 10 Fiala – 11 Tabarka 12 Holík 13 Šimek 14 Otgontugs 15 Novotný Jakub

Lavička: Szeremeta Max, Kuděla Vojtěch Ruby, Šimek Jaroslav, Robouš Suchý, Fanda Kliner

Body: Otgontugs, Robotka, Novotný Jan 5 (P), Novotný Jakub 2 (KPP)

Sezona ještě nekončí! Příští sobotu jedeme opět na Slavii, k prvnímu turnaji série 7s MČR! A všichni víme, čeho chceme dosáhnout. Proto stále trénujeme.

Rozlučka se sezonou proběhne po posledním 7s turnaji 22. června.