Sedmičky na Slavii
11.06.2019V sobotu 8. června jsme se vydali opět na Slavii, kde jsme před týdnem okradli domácí o vítězství až v poslední minutě, zahrát si sedmičkový turnaj. Ve skupině jsme vyfasovali Olomouc a domácí Slavii "A".

Utkání s Olomoucí se hodnotí těžko. Naše převaha proti slabšímu soupeři byla zřejmá, nicméně snaha o zapojení všech hráčů z lavičky přinesla soupeřovu korekci v podobě dvou pětek, a tak jsme nakonec zvítězili "jen" o pětku, v poměru 24:19. Bohužel se však stále ukazuje, že někteří hráči z lavičky ještě nemají potřebný standard pro hru ragby. Tím ale nemyslím nováčky, kteří se naopak blýskli snahou, kterou by jim leckteří "matadoři",  co chodí už skoro rok, mohli závidět :-)

Druhý zápas se Slavií byl pro nás rozhodující. Šlo o vítězství ve skupině a možnost zisku více bodů do tabulky. Ve vyrovnaném souboji jsme inkasovali jako první, potom co jsme nedokázali soupeře skládat 1 na 1. Pak jsme se vrátili do zápasu pětkou našeho mongolského křídelníka Dashky, který mimo jiné po prvním zápase dával rozhovor do pořadu ČT České ragby. V pátek tedy sledujte!

Slavia však dokázala hravě trestat naše chyby a naši přílišnou "kontaktní hru". Chyběl nám zejména "rozehrávač" na středu hřiště, který by měl cit pro hru a věděl kdy přihrát a kdy útočit. Kuba Novotka, ačkoliv chválen i jinými trenéry za své výkony, tuto roli těžce nezvládal. A bohužel v týmu nebyl nikdo jiný, kdo by mohl. Dva naše rozehrávače jsme nechali doma, Fialku a Koubiče. Chyběli i další pevné kameny našeho týmu, Tomášové Bedna a Holík.

Se Slavií prohráváme nakonec o pětku. Jasný důkaz že soupeř je nám vyrovnaný, pouze jsme nedokázali včasně přepnout na hru do prostoru a hráli přespříliš kontaktní ragby.

Do boje o umístění jdeme proti Slavii "B". Tam utkání ovládáme dvěma našimi pětkami, nicméně vzápětí soupeř korigoval, zejména přes velkého hráče domácích, rychlého jak Forest Gump, a silného jak Franta Kocourek.

Jednu z inkasovaných pětek například vyrobil i náš obr baskeťák Dalibor, když si ho zmiňovaný slávista podal v souboji o míč - tři sešívaní na jednoho oranjes - a Dalibor, místo aby ve značné přesile a s podporou za zády v klidu šel na zem a založil tolik nenáviděný "ruck" a dovolil spoluhráčům poté hrát do prostoru, zbytečně se mrcasil a bojoval stále dál, až z barevného chumlu balon vyklouzl a nejbližší slávista ho sebral a položil nám další pětku. Nicméně zápas skončil vítězně pro mladé oranjes 22:15 a ti tak zaznamenali druhé vítězství v turnaji.

Příští sobotu jedeme na Tatru Smíchov, a rádi bychom postavili dva týmy!

Proto je třeba, aby všichni neustále trénovali! Rozlučka a ukončení sezony proběhne 22.6. po turnaji na Dragonu.

Dále také gratulujeme našim třem kadetům U16, Daliborovi Kolářovi, Tomáši Holíkovi a Jakubovi Novotnému, kteří byli vybraní na sraz reprezentace 7s, který proběhne ve čtvrtek a pátek v Mecce mládežnického rugby, Říčanech u Prahy. Zhruba z dvaadvaceti borců bude vybírat hlavní trenér dvanáctku nejlepších na turnaj v německém Heidelbergu. Snad se alespoň jeden z našich mladých oranjes zalíbí a probojuje na prestižní turnaj do Německa, na kterém hrají například výběry Švýcarska, Polska, Belgie, Nizozemska, Německa a Izreale.