02.10.2019

Vydřená výhra nad Tatrou

V rámci dalšího Dne rugby v Bystrci jsme odehráli první domácí utkání podzimu proti velmi dobrému soupeři.

Za krásného počasí jsme začali v rychlém tempu, jeden ruck za druhým a postupně se nám dařilo získávat pěkné metry. Do útoku se zapojovala celá útočná řada, která přes počáteční zbytečné ztráty hrála trpělivě sehrané signály a dařilo se jí pronikat obranou. Stav v poločase byl 12:0.

Do druhé půle jsme, i díky ztrátám míčů z našich mlýnů, vstoupili hodně pasivně, z čehož pramenilo snížení stavu ve 35. a 43. minutě na 12:10. Obdržené body nás znovu nastartovaly k vyšší intenzitě hry a navýšení skóre na konečný stav 17:10.

Hráčům patří velká pochvala za výborný výkon v obraně, z kterého vzešel pro mě překvapivý výsledek, protože v roce 2017 v kategorii U14 jsme se stejným soupeřem (ročníky narození 2004 a 2005) prohráli 0:82.