25.11.2019

Lvíčata z RCB!

Naši hráči Lukáš Fiala a Martin Bureš absolvovali s reprezentací ČR U16 skoro týdenní soustředění ve Francii, v rámci kterého se utkali s týmem Lyonu, oslabeného o několik nejlepších hráčů. Ubytování, jídlo a tréninky probíhali v městečku Givors, nedaleko Lyonu.

Po pondělním odjezdu večer z Prahy a úterním aklimatizačním dnu, bylo ve středu odpoledne na programu utkání s Lyonem. Odehráli jsme zápas 2x20 minut, kterému předcházel společný trénink o třech stanovištích, á 12 minut každé. Lyonu jsme byli adekvátním soupeřem, a nakonec jen těsně prohráli 15:12.

Video ze zápasu ZDE.

Lukáš odehrál o něco víc než polovinu zápasu na útokové spojce, kde nebýt jednoho zbytečného předhozu a dalekého postavení od rucku, byl by jeho výkon takřka bezchybný. Univerzál Burák nastoupil do první řady (nutno podotknout že se sám přihlásil na tento post:-) ), a podal svůj obvyklý výkon, založený zejména na důrazném postupu dopředu s míčem.

Ve čtvrtek jsme navštívili centrum formace LOU, kde místní velkoklub vychovává hráče pro A-tým. Ve srovnání s našimi „komunitními podmínkami“ to byla jako cesta do jiné dimenze, nicméně velmi inspirativní. V pátek hráči shlédli trénink profesionálů, kteří se nevešli na soupisku do sobotního utkání. Večer absolvovali obě reprezentace modelový trénink proti S.O. Givors.

Členové i hráči a trenéři místního klub byl velice vstřícní a po celou dobu se o nás vzorně starali.

Třešničkou na dortu byla návštěva utkání Lyon – Leinster. V dresu Leinstru jsme mohli vidět takřka polovinu sestavy Irské reprezentace z nedávného World Cupu. Jména jako Sexton, Henshaw, Ringrose, Kearney, z rojníků Furlong, Healy, Van der Flier a další. Místní LOU ale ovšem nedalo svou kůži zadarmo, ne nadarmo patří k předním klubům ve Francii a momentálně vede tabulku TOP 14. Výsledek 6:13 vypovídá o velmi vyrovnané hře, které jsme byli svědky.

Reprezentanti U20

Po utkání se Slovenskem, které dopadlo vítězně, čeká české hráče U20 kvalifikace na ME v portugalské Coimbře. V prvním utkání kvalifikace zvítězilo Švýcarsko nad Polskem 23-20.

Česká dvacítka odehraje obě utkání venku. To první, proti Švýcarsku, se bude hrát na půli cesty v německém Heidelbergu v sobotu 30. listopadu.

Do širší nominace na utkání a soustředění před utkáním bylo nominováno celkem pět hráčů z RCB. K Jarku Šimkovi, Romanu Maňasovi a Adamu Putnovi, přibyli ještě Petr Čermák a Filip Holý.

Klukům držíme palce, a doufáme že postup na ME v Coimbře vybojují!