Hráči RCB vyráží na turnaj Olympijských nadějí

27.07.2020


V sobotu 1. srpna se v Budapešti uskuteční tradiční turnaj Olympijských nadějí, určený pro mládežnické týmy kadetů U16, juniorů U18 a juniorek U18. V loňském roce tento turnaj pořádal náš klub ve spolupráci s ČSRU pro kategorie kadetů U16 a juniorek U18, pod názvem Středoevropský pohár. Letos je součástí akce i turnaj mužů a žen a celkově tak akce nese název V4 rugby, protože se může pyšnit účastí týmů ze všech čtyř zemí Visegrádské čtyřky.

České vlajky na turnaji bude zastupovat reprezentace ČR U16, ve které má RCB také své zástupce. Lukáš Fiala byl jako jediný hráč z Moravy nominován na turnaj, v realizačním týmu nás zastupuje Michal Bielik jako manažer.

Nový projekt MORAVIA Rugby využil příležitosti a staví na turnaj také výběr U18. Jelikož se v tomto termínu také uskuteční soustředění ČR U20 již dle ročníků pro novou sezonu (2001,2002), tak tento tým až na dva hráče tvoří hráči mladšího ročníku 2003. Hráči RCB tvoří polovinu týmu a jmenovitě se účastní Tomáš Bednář, Jakub Novotný, Dashzeveg Otgontugs, Jakub Chochola, Pavel Pohanka, Vít Neugebauer a John Bui, registrovaný hráč RCB, klubově však pocházející z All Plebs Moravská Třebová, hrající Rugby League. O hráče se bude starat realizační tým z RCB ve složení Tomáš Krejčí a Václav Vorel.

Kompletní nominace ZDE.

Turnaje se zúčastní také seniorské týmy, a v reprezentaci Slovenska bude mít RCB zástupce Tomáše „Tuču“ Černohorského.