Nezvládnutý konec podzimu proti Slavii
12.11.2018

V sobotu 3. listopadu jsme zakončovali sezonu domácím utkáním proti předposlednímu celku Přeboru Čech, Slavii Praha. Většina hráčů tak nejspíš nabyla dojmu, že soupeř nebude dosahovat valných kvalit a dle toho také vypadala předzápasové rozcvička. Nesoustředěné, rozladěné mužstvo vstoupilo do utkání velmi ledabyle. Soupeř se ihned chopil iniciativy a atakoval naše brankoviště. Naštěstí nás dokázalo zachránit umění některých hráčů vzít soupeři balon z rucku, a tak jsme následně měli možnost osvobodit se kopem.

Celkově nás trápila velká nedisciplinovanost a technika (opět offsidy, chození do rucku ze strany, přepádávání, squeeze ball). Stejné věci trápili i soupeře. Další z technických dovedností – vhazování do mlýnu nám dělala nečekaně velký problém. Je škoda, že hráči, kteří na těchto pozicích nastupují již několikátým rokem, nemají o správném provedení ani potuchy. Potom musíme dohánět například to, co už mají znát už z předchozí kategorie.

Koncem prvního poločasu dostáváme pětku po sběhnutí našeho křídla na prvního z trojce útočících hráčů, který jej hravě navazuje, a další dva hráči soupeře již útočí do prázdna. Taktická chyba. Bohužel nás od soustavnějšího tlaku dělí stále míčová technika a produkujeme obrovské množství předhozů. Když to nejsou předhozy, tak zase ztrácíme svoje rucky. Během druhé půle ještě dostáváme dvě pětky a zápas končí výsledkem 0:17. Nakonec dohráváme se slátanou sestavou, když po sobě odstupují mlýnovka Kouba a útokovka Fiala, kterému soupeř skládkou po odkopu (evidentně vysokou) zlomil nos.

Nicméně kluky U16 ctila bojovnost, neustále se snažili dostávat do šancí a téměř nikdo nic nevypustil. Příště se prostě musíme snažit víc, a to nejen v daném zápase, ale celkově v přípravě na utkání (která začíná již v týdnu na tréninku!). 

Nyní naše hráče čeká zimní příprava, která začíná již 26. listopadu. Do Vánoc trénujeme 3x týdně, od Vánoc dokonce 4x týdně!

Závěrem také zmíním, že v neděli 11. listopadu se zúčastnil srazu širšího výběru reprezentace U16 náš hráč Jakub Novotný. Nominován byl i Tom Holík, který se z důvodu nemoci nemohl zúčastnit.

(foto: Igor Slavík)